Photoshop Alternatifi En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Araçları

Photoshop alanında lider bir program olsa da, ücretli olması, kimileri için kullanımının karışık olması ve çeşitli sebeplerle kullanmak her zaman mümkün olmayabilir. Photoshop alternatifi en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme araçları ile her ne kadar Photoshop kadar olmasa da, fotoğraflarınızı düzenleme imkânına sahip olabilirsiniz. 

Birçok özelliği ile göz dolduran ve birçok düzenleme seçeneğini sizlere sunan bu araçlara ücret ödemeden ve program indirme derdine gerek kalmadan, web tarayıcınız üzerinden bu araçları kullanabilirsiniz. Photoshop’un donanım bakımından zayıf bilgisayarları kasması ya da eski sürüme sahip bilgisayarlarda çalışmaması nedeniyle, listemizde yer alan ücretsiz fotoğraf düzenleme araçları en iyi alternatifler olarak öne çıkmaktadır. 

Photoshop Alternatifi En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Araçları 

Promo Social Media Image Resizer 

Photoshop Alternatifi En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme AraçlarıFotoğraf düzenleme araçlarını kullandıktan sonra görselin düzenlenmiş halini, farklı sosyal medya sitelerinde kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Birçok düzenlemenin yanında fotoğrafları sosyal medyaya uygun boyutlara getirmenizi sağlayan kolay ara yüzüyle Promo Social Media Image Resizer web aracı, kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir. 

Image Toolbox 

Photoshop’un tüm özelliklerini barındırması beklenmese de, birçok özelliğiyle en iyi ücretsiz görsel düzenleme araçları arasında dikkat çekiyor. Görüntülerin farklı yazı stilleri ve efektler ile düzenlenmesi, farklı boyutlara getirilmesi ve daha fazlasını yapabileceğiniz görsel düzenleyici, ortalama ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. 

Remove BG 

Web tarayıcısı üzerinden kullanabileceğiniz düzenleyiciler arasındaki Remove BG, görselleriniz için arka plana dilediğiniz görseli ekleyebileceğiniz, renk değişiklikleri yapabileceğiniz ve boyutlandırmayı en iyi şekilde kullanabileceğiniz araçlardan biridir. Görseldeki arka planı sadece tek bir tıklama ile kolaylıkla kaldıran araç, bilgisayardan arka plan için görsel yüklemenize izin verirken kendi galerisindeki arka plan görsellerini de kullanmanıza izin veriyor. 

Photopea Fotoğraf Düzenleme Aracı 

Listemizde yer alan Photoshop alternatifi en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme araçları arasında en iyilerden biri olan Photopea, gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Photoshop’a yakın özellikleriyle dikkat çeken aracın gelişmiş bir ara yüze sahip olması da, kullanıcılarına ciddi kolaylıklar sunuyor.  

Filtrelemeler, katmanlar ve klonlamalar gibi çeşitli özellikleri, Photopea üzerinde bulmak mümkündür. Ayrıca düzenlenen görüntünün PSD şeklinde kaydedilmesine imkân vermesi de, aracın önemli özellikleri arasında yer alıyor. 

Mara Photos 

Web üzerinden kullanabileceğiniz son aracımız ise, Mara Photos’tur. Sade bir ara yüze sahip olan ve düzenleme için birçok filtreleme seçeneğini kullanıcısına sunan araç, düzenlediğiniz görselleri bulut sürücülerine yüklemeye de olanak tanımaktadır.  

Tamamı web üzerinden kullanılabilen Photoshop alternatifi en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme araçları dışında bildiğiniz görsel düzenleyicileri, yorum kısmından diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşarak istifade etmelerini sağlayabilirsiniz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!