Bilgisayar Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bilgisayar Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

İyi bir bilgisayar nasıl olmalı, bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli, iyi bir bilgisayarda olması gereken özellikler, hangi marka bilgisayar alınmalı, iyi bir bilgisayar fiyatı nasıl olmalı?

Kendinize, eşinize veya çocuğunuza bir bilgisayar almaya karar verdiniz ve başladınız internette araştırmaya. İşte bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyim, iyi bir bilgisayar nasıl olmalı, iyi bir bilgisayarın özellikleri nelerdir, bir bilgisayarda olması gereken özellikler, en iyi bilgisayar fiyatları vs başladınız aratmaya ve geldiniz bu siteye. Tam da bu noktada iyi bir bilgisayarda ki bunun adına çoğu zaman pc de denilmektedir, iyi bir bilgisayar (pc) alırken nelere dikkat edilmeli, hangi marka veya markası ne olmalı, fiyatı nasıl olmalı gibi konularda sizlere bir kaç tüyo vermeye çalıştık. Umarız işinize yarar ve bilgisayar alma konusunda sizlere yol göstermesi açısından az da olsa bir faydamız dokunur.

Bilgisayar Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayar alırken ilk olarak markasında dikkat etmeliyiz. Kaliteli bilindik markalardan olmasına özen göstermeliyiz. Çünkü bilgisayarlarda kullanılan malzemenin kalitesi üretici firma ile doğru orantılıdır markayı geçtikten sonra ram in kaç gb olduğuna işlemci hızına Hard Disk dönüş hızına hafıza boyutuna yani Hard diskin kapasitesine Bakılmalıdır. Bu üçlü kombinasyon değerleri ne kadar yüksek olursa o kadar alacağımız bilgisayar kaliteli olur. İşlemleriniz hızlı bir şekilde yapar. Zamandan tasarruf eder verdiğimiz paranın hakkını almış oluruz. İşin özü şudur ki bilgisayarda bakılması gereken marka harddisk kapasitesi işlemci hızlı ram kapasitesidir. Ayrıca Oyun oynayacaklar için ekran kartı kapasitesi de büyük önem arz etmektedir. Yani bilgisayardaki parçaların hazır en kapasiteleri ne kadar yüksek olursa Bence ayarın kullanım kalitesi de o kadar artar.

Bilgisayar Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bilgisayarı Nasıl Kullanmalıyız?

Bilgisayar genelde oturarak kullanıldığı için uzun süreli kullanımlar vücudumuza zarar verebilmektedir.Yazı yazmak, internet erişimi ya da oyun oynamak için uzun süreli kullanım;başta bel,boyun ve omurgalarımızın sağlığını tehdit eder.Diğer yandan sürekli aynı noktaya bakmak göz sağlığımıza zarar verir. Bu nedenle bilgisayar kullanıcısının oturma pozisyonuna çok dikkat etmesi ve uzun süre çalışmaması gerekir.Bilgisayarı,uygun yükseliğe sahip olan masa ve sandalye üzerinde dik oturma konumunda kullanmak gerekir.Klavye ve farenin çok uzakta olmaması gerekir.Oturan kişinin gözü ile bilgisayar arasında 50-60 cm uzaklık olmalıdır.Kollar yatay ve rahat konumda olmalıdır.Masa yüksekliği yaklaşık 70 cm olmalıdır.Dizüstü bilgisayarlar için yükseltici olarak bilinen altlıklar yararlı olabilir.Oturma sırasında sırt desteklemeli ve omuzlar rahat olmalıdır.Klavye üstüne eğilerek ya da çok geriden kullanım gibi hatalı pozisyonlar,bel,boyun, kol ve bacaklarda ağrılara yol açabilir.

Sizler de bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda düşünce ve tecrübelerinizi konu altından yorum olarak yazarsanız bilgisayar alacaklara bir nevi fayda sağlamış olursunuz. Teşekkürler.

iyi bir bilgisayar nasıl olmalı, bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli, iyi bir bilgisayarda olması gereken özellikler, hangi marka bilgisayar alınmalı, iyi bir bilgisayar fiyatı nasıl olmalı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!