Domain Ticareti Yaparak İnternetten Para Kazanmak  

Domain yani alan adı ticareti yapmak, binlerce hatta on binlerce lira para kazanmanızı sağlayabilir. Domain ticareti yaparak internetten para kazanmak hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri, yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Domain Nedir?  

Öncelikle domainin tanımını yaparak, konuya daha iyi bir şekilde hâkim olmanızı sağlayabiliriz.  

Domain; Türkçe anlamıyla alanın adı diyebileceğimiz domain, web sitelerine giriş yapmak için kullanılan isimdir. Örneğin Facebook bir alan adı olup, sadece insanların gördüğünü tarafıdır. Ancak bu ismin altında birçok protokol ve çeşitli bilişim teknolojilerinin bağlantısı yatmaktadır. 

Domain Ticareti Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Her ne kadar bu isimler kullanıcılara önemsizmiş gibi gelse de, internet dünyasının arka perdesinde büyük bir öneme sahip olduğu gibi aynı zamanda büyük bir kazanç kapısı olmaktadır.  

Domain Ticareti Yaparak İnternetten Para Kazanmak  

Web sitelerinin ismi olarak bilinen domainleri alıp satarak, kendinize farklı bir gelir kapısı açabilirsiniz. Hayal ve iyi araştırma gücüne sahip olmak, para kazandıracak domaini bulmanızı sağlayacaktır. Domain alım satımı yaparak para kazanmak için, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.  

Aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeniz halinde, daha yüksek değerlerden satabileceğiniz alan adları bulmak daha kolay olacaktır. 

  • Kısa ve tek kelimelik alan adları, daha fazla tercih edilmektedir.  
  • İnsanların ilgisini çekebilecek isimler bulmak, satışı kolaylaştıracaktır. 
  • Alacağınız ismin herhangi bir sektörde yatırım yapmaya uygun olması, yine domainin daha iyi fiyatlardan satılmasını sağlayacaktır.  

 Domain Ticareti Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?  

Domain ticaretinden aylık ya da yıllık kazanacağınız para, tamamen sahip olacağınız domain ile alakalıdır. Basit herkesin bulabileceği isimler fazla para etmezken, bilet.com, haberler.com gibi sektöre yönelik tek kelimelik domainler, yapacağınız 50 TL yatırım sonrası, size on binlerce lira kazandırabilir. Bunun yanı sıra yine sektöre yönelik otobusbileti.com gibi alan adlarının da, çok iyi fiyatlara satıldığı bilinmektedir. 

 Ancak şunu da belirtelim ki birçok insan sadece kendi beğenisine göre satılacağını düşünerek domain almakta ve sonucunda hüsrana uğrayarak, satıp zarar etmektedir. Bunun için kesin şekilde insanların beğenebileceği alan adları alarak, doğru müşteri bulmak önemlidir. 

Domain ticareti yaparak internetten para kazanmak hakkında aklınıza takılanları, yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!