Link kısaltma ile nasıl para kazanılır? Link kısaltarak para kazanma taktikleri

Bu yazımızda sizlere link kısaltarak nasıl para kazanılır bunu anlatacağız. Hepimizin covid virüsü nedeniyle evlere kapandığı bu dönemlerde kendi işimizin dışında evde boş vakitlerimizi değerlendirebileceğimiz , değerlendirirken de kendimize ek gelir elde edeceğimiz bir çok yöntem var. Hal böyle olunca ister gündelik işlerinden arta kalan zamanları değerlendirmek isteyen ev hanımları , ister evlerde kendi işinin dışında arta kalan saatlerini değerlendirmek isteyen beyler internetten nasıl para kazanılır buna yöneldiler. Bu yöntemler en basit ve anlaşılır olanlardan biri link kısaltarak para kazanma yöntemi. Link kısaltarak nasıl para kazanılır yöntemlerini açıklamadan önce, link kısaltma nedir bunu bir görelim.

Link kısaltma nedir ?

Link kısaltma uzun olan bir sayfa linkini farklı hizmet sağlayıcılarının uzantıları doğrultusunda kısaltmaktadır. Bir örnek ile açıklayalım :

Mesela youtube’dan para kazanma ile ilgili bir yazımız var. Açık linki şu şekilde bir link :

https://www.bilgitarif.com/youtubedan-para-kazanma-yollari/

Link kısaltma servisi veren firmada kisaltma. com olsun. Biz youtube para kazanma adlı yazımıza ait linki örnek servis sağlayıcısı olan kısaltma. com ‘a tanıttığımız zaman. Link şu hale geliyor.

www.kisaltma.com / hq4314m

Bunu tamamen bir örnekleme için yaptım. Kendi web sitemize ait makale linkimizin dışındaki servis sağlayıcı ve kısaltma linki geçersizdir, örneklemedir.  Peki şimdi böyle kısalttık ne oldu ? İşte bu kısalttığımız linki sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaştığımız ve linke tıklama geldiği zaman, bilgitarifi.com yazımıza gelmeden önce tıklayan kişiye bir captcha kodu çözdürüyor. Yani resim veya yazıdan oluşan bir kutuya girdiğimiz ya da işaretletlediğimiz her web sitesinde önümüzde çıkan şeylerden bahsediyorum.  Tıklayan kullanıcı bu captcha kodunu çözüp devam ettiği zaman kısaltmış olduğumuz web sitemize ait linke gelmiş oluyor. Bize servisi sağlayan deneme web sitesi de bize bunun için bir para ödemiş oluyor.

Link kısaltma ile nasıl para kazanılır ? Link kısaltarak para kazanma taktikleri nelerdir ?

Link kısaltma nedir adlı başlığımızda kısaca bahsetmiştik ama biraz detaylandıralım. Bir kullanıcı linke tıkladık captchayı çözdük çok para kazanacağız gibi bir algı oluşmasın lütfen. Çünkü her link kısaltma servisinin belli ücret tarifeleri var. Yani 1000 gösterime ya da 1000 tıklama bir ücret ödüyorlar. Dolayısıyla burada sosyal medyanın gücü etkili oluyor. Sosyal medya diye özellikle söylüyorum yoksa herhangi bir forum sitesinde veya blogta da paylaşabilirsiniz. Ama çok kullanıcı ve takipçinizin olduğu bir instagram yemek sayfasına sahip olduğunuzu düşünün. Buradan link kısaltma ile nasıl tıklama alabiliriz bir örnek ile anlatalım.

Sayfamız yemek tarifleri veren bir instagram web sayfası ve oldukça da takipçisi var.

Link kısaltma ile nasıl para kazanılır ?
Link kısaltma ile nasıl para kazanılır ?

Örneğin , Hatay usulü dönerin evlerde nasıl yapılacağını ve malzemelerin ne olduğunu anlatır bir paylaşım yayınlayacaksınız. Bu gönderiyi direkt yemeğin resmini ve ihtiyaç malzeme listesini paylaşarak anlatabilirsiniz ama burada amaç takipçilere faydalı olurken bizim de gelir elde etmemiz. Dolayısıyla link kısaltma ile nasıl para kazanma taktikler nelerdir bir örnekle adım adım anlatıyoruz :

Link kısaltarak para kazanma taktikleri

 • Popüler instagram sayfamızda gönderimizi hazırlamak üzere yemeğin resmini koyuyoruz.
 • Alttaki malzeme ihtiyaç listesi ve yapılışı kısmına geldiğimizde yani yazı bölümüne geçtiğimizde burayı link kısaltma alanında kullanıyoruz.
 • Bunu yapmak için bilgisayarımızda bir not defteri açıyoruz. Bu not defterine ister malzeme ihtiyaç listesini , ister yemeğin nasıl yapılacağını isterseniz her ikisini de yazıp kaydediyoruz.
 • Oluşturduğumuz bu txt dosyasını bir dosya yükleme sitesine yüklüyoruz.
 • Yüklediğimiz yere ait linki, link kısaltma servisimizde kısalttırıp , kısaltılmış olan linki alarak, yemek tarifinizdeki yemeğin alt tarafında yer alan açıklama yazı bölümüne yapıştırıyoruz.
 • Böyle takipçilerimiz Hatay usulü döneri nasıl evde yapacaklarını ya da malzeme ihtiyaç listesinin ne olduğu kısmını öğrenmek için link tıklayacaklar ve captcha kodunu çözüp bizim yüklediğimiz not defterinde yazılanlara ulaşacaklar.

Bunu örneklemelerle daha da çoğaltabiliriz. Ben sizlerle bir örnekleme üzerinden tecrübemi paylaştım.

Ayrıca bu örnekleme üzerinden bir kaç püf noktası daha belirtmek isterim. Yemek resmini paylaştık, yorum kısmında hem malzeme ihtiyaç listesi hem de nasıl yapılacağını not defterine koyup, link kısaltma yaparsanız, takipçi meraklanmayabilir. Her zaman taktiğiniz şu olmalı, bir kısımını takipçiye , devam edip alması gereken kısmı link kısaltma servisine koymalısınız. Yine örneğimiz üzerinden biraz detaylandırayım.

Link kısaltarak para kazanma taktikleri nelerdir ?
Link kısaltarak para kazanma taktikleri nelerdir ?

Bu örneğe göre ilgili yemeğin sadece resmini koydunuz, malzeme ihtiyaç listesini ve nasıl yapılacağını link kısaltmadaki dosyanıza eklediniz takip bu durumda resme bakar geçer tıklamaz. Fakat resmi koydunuz, malzeme ihtiyaç listesini yazdınız. Takipçi yapmaya karar verdi malzemeleri aldı. Sizin gönderinizi açtı, tam yapmaya başlayacak, nasıl yapılacağını link kısaltmaya koyduk. Bu durumda mecburen link kısaltmaya tıklayıp nasıl yapılacağını öğrenmiş olacak ve biz de böylece hem takipçilere faydalı olup hem de link kısaltma ile para kazanmış olacağız.

Her link kısaltma servisinin farklı ücretlendirmesi vardır. Genelde yabancı ülkelere ait tıklamalara daha çok ücret öderler. Bir çok link kısaltma servisine ait web siteler,  yabancı web sitesi olmak ile birlikte Türk web siteleri de vardır.

Burada önemli olan sizin takipçi potansiyelinizin hangi ülke portföyünde olduğu yani Türk mü yabancı ülkere ait ziyaretçiler mi olduğu ve tabii en önemlisi sosyal medyadaki takipçi sayınız yani sosyal medya  gücünüz. Bunlara sahipseniz çok ütopik rakamlar beklemeyin fakat hatrı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazandıran En İyi Siteler

Link kısaltarak para kazandıran web sitelerinin popüler ve köklü olanlarından bahsedecek olursak

 • Tr.Link :

2017 yılında kurulmuştur. 4 yıldır sektörün içerisindedir. Ödemeleri papara ve banka havalesi ile yapar.

Özellikler :

 • BGBM oranı: ₺16.00 — ₺ 20.00
 • Ödeme Limiti :Minimum ₺30
 • Ödeme Yöntemleri :Kripto ( bitcoin, litecoin, ethereum ) , Webmoney, Papara, Payeer, İnnial, Banka, Perfectmoney
 • Bc.vc :

Uzun yıllardır piyasada olan yabancı bir link kısalma servisidir. Yabancı takipçiniz varsa tavsiye ederim.

Özellikler : 

 • BGBM oranı: $2.00 — $4.50
 • Ödeme Limiti:Minimum 10$
 • Ödeme Yöntemleri :Banka hesabı, Bitcoin, Payoneer
Link Kısaltarak Para Kazandıran En İyi Siteler
Link Kısaltarak Para Kazandıran En İyi Siteler
 • Exe.io :

Çok eski değil, piyasadaki yeni kısaltma servis sağlayıcılarından biri diyebiliriz. Bgm oranı bc.vc’ye göre daha iyidir. Köklü değildir ama şimdilik ödemeler bir sıkıntı oluşturmamıştır.

 • BGBM oranı: $3.00 — $8.00
 • Ödeme Limiti :Minimum 3$
 • Ödeme Yöntemleri :Payeer, Bitcoin, PayPal, Airtm
 • Ouo.io :

Piyasanın yenilerinen yabancı bir link kısaltma servisi daha. Denenebilir. Diğerlerinde ayrılan en büyük özelliği aynı ip’den gelen bir çok tıklamayı sayıyor. Tercih edilmesinin en büyük nedeni bu. Web sitesi de kullanışlı, hızlı ve basit bir arayüze sahip. Denenebilir.

Özellikler :

 • BGBM oranı: $1.5 — $5.00
 • Ödeme Limiti :Minimum 5$
 • Ödeme Yöntemleri :Payeer, Payoneer, PayPal

Son bir tavsiye ile yazımızını noktayalım. Link kısaltma  ilk çıktığından beri yanlış anlaşılan ve uzun süre tepki gören bir servis. Çünkü takipçiler bunu bir kandırmaca olarak görüyor. Takipçilerimize, link kısaltmayı nasıl kullanacakları konusunda değil ama basitçe link kısaltmanın ne olduğu konusunda sayfanızda yayınlayacağınız bir gönderi ile anlatmanızı tavsiye ediyorum. Bunun bir yanıltmaca ya da aldatmaca olmadığını, emeğinizin belirli bir bölümünü yayınlayıp gönderinin geriye kalan kısmı için takipçiden ufak bir rica gibi düşünerek hem sayfanın devamlılığı, hem takipçilere yeni bir şeyler sunma ( örneğin gelirlerle bir çekişik olabilir vb. ) , hem de sizin için ufakta olsa bir ek gelir etme fikriniz olduğunu açıkça beyan etmenizi tavsiye ederim

Yazımızı okuduğunuz için  teşekkür eder, bol kazançlar dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!