İnstagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçi Gerekir?

İnstagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır, İnstagram nedir? İnstagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır? İnstagramda nasıl popüler olunur? İnstagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçi Gerekir? İnstagrama hangi saatlerde fotoğraf atılmalı?

İnstagram artık facebook , twitter gibi uygulamaları geride bırakarak popüler olmuş bir uygulama. Her gün milyonlar erişim , milyonlar paylaşım, milyonlar hikaye, milyonlarca yeni hesap ekleniyor. Bu kadar etkileşim içerisinde olan bir yerde de insanın aklına ister istemez şu soru geliyor. İnstagramdan nasıl para kazanılır? İnstagramdan para kazanmak için ne yapmam gerekiyor? İnstagramda nasıl popüler olurum? İnstagramda para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

Yani artık bir çok kullanıcı çevresindeki insanlarla ve sayfalarla etkileşim halindeyken instagramdan para kazanabilir miyim? sorusunun cevabını aramaya başladı. Artık internet ortamında para kazanmanın mümkün olduğunu herkes biliyor. İnternetten para kazanma konusunda artık pastadan en büyük payı da sosyal medya siteleri alıyor.

İnstagramda Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir? sorusunun cevabını net bir sayıyla belirlemek doğru olmaz. Çünkü fake hesaplarla takipçi arttırma işlemi yapan bir çok site ve kuruluş var. Hal böyleyken sizin bir instagram sayfanız olduğunu düşünelim. Size reklam vermek isteyen bir ürünün tanıtımını yapmak isteyen birisi olsun. Örneğimizi rakamlarla canlandıralım:

A sayfası : 1000 takipçi. %100 organik hit sahibi. Yani tüm takipçileriniz gerçek kişiler.

B sayfası : 5000 takipçi. Gerçek takipçi sayısı 100 kişi. Yani çok düşün bir oran.

Örneğin bu iki sayfanın da sağlık ürünleri üzerine olduğunu düşünelim. Siz bir reklam veren olsanız hangisine reklam vermeyi tercih edersiniz? Ya da hangisine reklam verirseniz ürününün gerçek kişiler ulaşır ve etkili olur? Tabii ki cevabınız A sayfası.

Durum için denk takipçi sayılı iki sayfa üzerinden 2. örneği verelim.

A sayfası : 12000 takipçili

B sayfası : 15000 takipçili olsun.

Sektörü siz kendiniz belirleyin. Rakamlar tamamen örnek olması açısından benim rastgele belirlediğim rakamlar. A sayfası size 1 ay boyunca sayfasının hikaye kısmında linkiniz ve ürününüz ile birlikte reklamını yapma karşılığı sizden 200 TL istiyor. B sayfası ise aynı şekilde 1 ay boyunca sayfasının hikaye kısmında linkiniz ve ürününüz ile birlikte reklamını yapma karşılığı sizden 80 TL istiyor. Bu örneğe göre hem daha çok takipçili hem daha az ücret talep eden B sayfası cazip gibi görünse de aslında işin iç yüzü öyle değil. A sayfasının takipçileri gerçek ve sizin ürününüzü satın almaya daha yatkın, B sayfasının takipçi ise tamemen şişirme ya da fake dediğimiz , sayfanın sahibi tarafından açılış veya başkalarına açtırılmış hesaplardan oluşuyor. Bu durumda reklamın giderinize karşılığınız alacağınız dönüş hiç olmayabilir.

İnstagramdan Para Kazanmak için Kaç Takipçi Gerekir?

 

Dolayısıyla etkileşimi çok olan sayfaların para kazanma olasılığı daha yüksektir. Böyle bir sayfaya sahipseniz referans referansı getirir ve iyi paraları temiz bir şekilde kazanmış olursunuz. Tek seferlik al kaç parası değil, sürekli ve daimi müşteri portföyünüz oluşur.

Konu açılmışken kısaca instagramda etkileşim nedir bunu da anlatayım ki, sayfa açmayı düşünen veya sayfalara reklam vermeyi düşünenler çok önemli bu maddeye dikkat etsinler.

Etkileşim, sayfanızda bulunan takipçilerin paylaştığınız gönderileri beğenmesi, yorum yapması, izlemesi, kaydetmesi gibi etkileri kapsar. Mesela 50000 takipçiniz var.

Bir gönderi paylaştığınızda bu gönderiyi 250 kişi beğeniyor veya izliyorsa o sayfada sorun var demektir. Bu sayfa normal şartlarda paylaştığı gönderilere çok daha fazla beğeni veya yorum almalı

Bu yüzden reklam veren etkileşimi yüksek sayfalara bakarlar ve yukarıdaki örnekte olduğu gibi takipçisi çok olana değil. Takipçisi az bile olsa etkileşimi yüksek olan sayfaya bakarar. O sayfalar daha değerledir ve verdikleri reklamın karşılığını daha yüksek bir şekilde kendilerine geri kazandırırlar.

Bu yüzden etkileşimi yüksek sayfalar oluşturmaya çalışın çalışın ki kazanın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!