Tiktok nedir? Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok’ta Takipçi ve Para Kazanmak, Tiktok’tan Para Kazanma Yöntemleri

Yazımızın detayına başlamadan önce Tiktok nedir, ne işe yarar kısaca ondan bahsedelim sonrasında ise tiktok hakkında çokça merak edilen; tiktoktan para kazanmak mümkün müdür, tiktoktan para kazanma, tiktoktan nasıl para kazanılır, tiktokta canlı yayın nasıl yapılır, tiktoktan para kazanılıyor mu, tiktokta para kazanma, tiktokta para kazanmak, tiktok para kazanma sorularına cevap verelim. Ayrıca; tiktokta nasıl daha kolay takipçi kasılır, nasıl daha fazla video izlemesi elde edilir, kısaca Tiktok’ta nasıl başarılı olunabilir konularından da kısaca bahsedelim.

Tiktok Nedir, Ne İşe Yarar: 2016’nın Eylül ayında Çin’de kurulan Tiktok, son zamanların en popüler sosyal medya uygulamaları arasına girmeyi başaran tiktok özellikle genç nesil arasında oldukça popülerdir. Peki Tiktok ne işe yarıyor diye soracak olursanız da daha çok video paylaşım ağırlıklı olarak tıpkı diğer sosyal medya siteleri (YouTube, Facebook, İnstagram vs.) ile hemen hemen benzer nitelikler taşımaktadır. Onlarda da ücretsiz üyelik oluşturularak video, fotoğraf paylaşımı yapılarak izlenme, beğeni ve takipçi/abone toplanıyor aynı durum Tiktok’ta da geçerli. Onlarda da çeşitli şekillerde para kazanma imkanı bulunuyor Tiktok’ta da. Şimdi gelelim Tiktok para kazama daha doğrusu Tiktok’tan para kazanma nasıl oluyor konusuna.

Tiktok’tan Nasıl ve Ne Şekilde Para Kazanılır?

Tiktok’tan Para Kazanmak Mümkün müdür: Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi evet Tiktok’ta da para kazanmak mümkündür.

Tiktok nedir? Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Peki Ama Nasıl: Tiktok’tan para kazanma yöntemleri nelermiş gelin madde madde açıklayalım.

1- Web Sitenize veya YouTube Kanalınıza Ziyaretçi Çekerek

Şuan için Tiktok üzerinde video izlenimlerinizden veya paylaşımlarınızdan para kazanmanız mümkün değil fakat bu hiç bir şekilde Tiktok’tan para kazanamayacağınız anlamına gelmesin. Eğer kayda değer bir video izlenme ve takipçi sayınız var ise bu izleyicileri ve takipçileri paylaşacağınız videolarınız aracılığıyla websitenize veya varsa YouTube kanalınızdaki videolarınıza yönlendirebilirsiniz. Böylelikle Tiktok’taki potansiyel takipçi kitlenizi kazanca çevir miş olursunuz.

2- E-Ticaret Yaparak

Madem Tiktok’ta en çok genç nesil mevcut ve paylaşımlarda gençlere yönelik, o halde sizler de gerek kısa metrajlı videolarınızla gerekse de profilinize yerleştireceğiniz bir bağlantı linkiyle Tiktok uygulaması üzerinden takipçilerinizi e-ticaret mağazanıza yönlendirebilir ve gençlere yönelik ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kriter satışı yapılacak olan ürün veya hizmetin genç nesile hitap ediyor olmasıdır. Aksi takdirde ürün satamazsınız.

3- Canlı Yayın Yaparak

Tiktok ile bağlantılı bir platform olan Live.Ly aboneliğini yaptıktan sonra Live.ly üzerinden canlı yayın yaparak, Tiktok’taki takipçilerinizle canlı sohbetler edebilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Live.ly üzerinden canlı yayın yapmanın en karlı yanı ise para kazanabilmektir. Özellikle de 30 bin üstü takipçiye sahip Tiktok kullanıcıları için adeta biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Nasıl mı? bu platform aracılığıyla yaptığınız canlı yayınları izleyen kullanıcılar para ile satın aldıkları emojileri (gül, hediye paketi vs.) sizlere gönderebilir siz de bu beğenileri toplayarak bu sayede para kazanabilirsiniz. Bazı bayan Tiktok kullanıcılarının canlı yayında lütfen çiçek atın, gül gönderin, hediye gönderin vs. diye kendilerini parçalamaları işte bu yüzdendir.

4- Sponsor Bularak

Tiktok’ta sizlere en çok para kazandıracak özelliklerden birisi de sponsor yani size reklam verecek müşteri bulmaktır. Bu özellik genellikle 30 bin ve üzeri takipçiye sahip Tiktok kullanıcıları için uygundur. Çünkü çoğu sponsor firmaları artık 40-50 bin takipçi barajını şart koşmaktadır. Anlaşma sağladığınız sponsor markalar genellikle videolarınızda yer vermeniz üzere size çeşitli ürünler göndermektedir. Gönderilen bu ürünleri videolarınızın içeriği yani konusu ile uyumlu bir şekilde kullanarak sponsorlarınızın daha doğrusu müşterilerinizin taleplerine uygun bir şekilde karşılamanız gerekir.

5- Diğer Sosyal Medya Hesaplarınıza Takipçi Çekerek

Tiktok’tan para kazanmanın başka bir yolu ise Tiktok dışındaki diğer sosyal medya hesaplarınıza takipçi yönlendirebilir ve bu sayede Facebook, İnstagram, Twitter vs platformlardaki hesaplarınızı, sayfalarınızı büyütebilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen İnstagram reklamları sizler için büyük bir fırsat olabilir. Çünkü Tiktok ile İnstagramın kullanıcı yaş aralığı neredeyse birebir aynıdır ve çoğunlukla 18 – 25 yaş aralığındaki gençler bu platformları daha çok kullanmaktadırlar.

Tiktok’taki takipçi kitlenizi İnstagram hesabınıza yönlendirebilir ve Tiktok’un yanısıra İnstagram’dan da satış yapabilir veya sponsor reklamı alabilirsiniz. Facebook sayfalarınızın takipçi sayısını yükseltip yine bu sayfalarda satış veya reklam yapabilir veya bu hesapların veya sayfaların satışını yaparak sosyal medyadan güzel paralar kazanabilirsiniz.

Tiktok’tan para kazanma hususunda şimdilik aklımıza gelebilecekler bunlar olurda ileriki zamanlarda Tiktok’ta farklı bir para kazanma yöntemi geliştirilirse yazımıza ekleyeceğizdir. Demek ki neymiş sosyal medyadan kısaca internetten para kazanma diye birşey varmış ve internetten sosyal medyadan gerçek paralar kazanılabiliyormuş.

Tiktokta Kolay Takipçi Nasıl Kasılır, Nasıl Daha Fazla Video İzlemesi Elde Edilir?

Sizlere tavsiyemiz Tiktok’ta ister bayan isterseniz de erkek kullanıcı olun ilk yapmanız gereken kendinize ilgi çekici özel bir kategori, özel bir içerik konusu belirlemeniz ve mümkün olduğunca kaliteli video içerikler üretmenizdir. Yine İnstagram’da olduğu gibi Tiktok’ta da kullanıcı yaş ortalamasının 17 – 25 yaş aralığındaki genç nesil olduğunu aklınızdan çıkarmayın en azından durum şimdilik böyle.

Tiktok’ta çabuk ve mutlak başarıya ulaşabilmek için kısa aralıklarla kaliteli videolar çekmeniz gerekmektedir. Eğer sık sık video çekemiyorsanız, Tiktok’un keşfet/trend videolar bölümünde yer alma şansınız azalmaktadır. Ayrıca videolarınızda dikkat çekici ve popüler müzikler de kullanmanız gerekir.

Zaman zaman Tiktok’ta belirli günler, saatler ve dakikalar için farklı etiketler/hastag popüler olmaktadır. Bu etiketleri içeren videolar çekmeniz daha fazla kullanıcıya erişmenin en etkili yollarından biridir.

Popüler sosyal video platformu Tiktok’ta fenomen olmanın bir diğer yolu da izleyiciler ile gerek yorumlara ve mesajlara yazılacak cevaplarla gerekse de ara ara yapılacak canlı yayınlarla sosyal bir bağ kurabilmek ve onlara keyifli vakit geçirtebilmeyi sağlamaktır. Bunları sağladıktan sonra takipçi sayınızın hızlı bir şekilde yükseldiğini ve sizlere sadık potansiyel bir kitlenizin oluştuğunu fark edeceksiniz. Bu bağlamda özellikle de eğlenceli videolara yönelmeyi unutmayın.

NOT: Sizlerde bu konuda fikir beyan etmek isterseniz alttaki yorum yaz formunu kullanarak düşüncelerinizi bizlerle ve ziyaretçilerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin. Sağlıklı ve kazançlı günler geçirmeniz dileğiyle.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!