Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden para kazanma yollarından en bilinen makale yazarak para kazanma yöntemidir. 20 yıl önce makale yazarı olarak işler başladığında, çok daha farklıydı. Genelde dergiler için yazılar yazılır ve taslaklar ile soruları iletmek için geleneksel posta yöntemleri kullanılmak zorundaydı. Bazen editörlerden geri dönüş almak için haftalarca beklenirdi.

Ama internetle beraber her şey değişti. Bugün, anında bir makale yazarı olmaya karar verebilirsiniz ve eğer biraz da şansınız varsa karar verdiğiniz gün içerisinde bir iş alabilirsiniz bile. Net bir şekilde, yetenekleriniz ve eğitiminizin kalitesine göre aldığınız projeler ve makale başına alacağınız ücretler de doğru orantılı olarak kaliteli olacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarları bugünlerde çeşitli yerler arasından seçim yapabilmekteler. İnternet üzerinden ya da basılı olan dergiler için yazabilirsiniz. Kendi sitenizi kurarak ya da bir başkasının sitesi üzerinden blog yazabilirsiniz. İnternet üzerinde yeni makalelerin alıcısı epey geniş, ve üzerinden geçilecek bir sürü konu da bulunmakta.

Ek olarak, kitap basan şirketler de devamlı gelecek büyük kitap üzerinde aranıyorlar. İnsanlar satış mektuplarına, ürün bilgilerine, internet sitesi kopyalarına ve e-kitaplara ihtiyaç duyuyorlar. Bir başka deyişle, yapılacak bir okyanus dolusu iş bulunmakta ve eğer hırlı bir yazarsanız, bu okyanusa dalıp karınızı elde edebilirsiniz.

Eğer evden makale yazarak para kazanmak istiyorsanız başlamadan önce şu listeyi aklınızda bulundurmanızı öneririm.

Örnek metinler:

Kendi işinizi pazarlamaya tamamen başlamadan önce örnek metinlere ihtiyacınız vardır. İlk olarak hangi alana eğileceğinize karar verin ve ardından bu konuyla ilgili örnek metinler bulun ya da üretin. Örneğin, blog yazma işini deneyecekseniz önce bazı başarılı blogları iyice değerlendirin, ve ardından örnek metin olarak kullanacağınız birkaç içerik hazırlayın. Bu işi yazmayı düşündüğünüz her konu için yapın.

Araçlar: Evden makale yazarı olarak çalışırken çok fazla şeye ihtiyacınız yok, ama kesinlikle bulundurmanız gereken birkaç araç var. En önemlisi bilgisayarınız olacak. Fiyatını karşılayabileceğiniz en hızlı internet erişimini satın almalısınız. Nasıl bir bilgisayar kullandığınızın çok da bir önemi yok. Yalnızca o bilgisayarla epey zaman geçirdiğinizde rahat olabileceğinizden emin olun.

Müşterilerinizin büyük çoğunluğu aldığınız işi bir Microsoft Word dosyası olarak iletmenizi isteyecektir, bu yüzden kullandığınız programların birbiriyle uyumlu olduğundan emin olun. Ek olarak, bilgisayar başında epey fazla zaman geçireceğinizden dolayı uygun bir aydınlatmayla birlikte güzel bir çalışma ortamına sahip olduğunuzdan da emin olun. Bazı müşteriler size telefon ya da Skype aracılığıyla ulaşmak isteyecektir. Bu yüzden, ikisinin de ulaşılabilir durumda olması gerekiyor.

İş Kurulları:

Bu işe ilk başladığınızda, doğal olarak iş için bakınmaya başlayacaksınız ve makale yazarak para kazanmak için arayacağınız en iyi yer internet üzerinde aracılık eden iş kurullarıdır. Küçük bir Google aramasıyla internet üzerinden makale yazarak para kazanabileceğiniz sitelere erişebilirsiniz. Bu tür siteler bireyler ve şirketlerin projeler paylaşmasına ve internetten ek iş yaparak para kazanmak isteyen insanların bu projelere teklif vermelerine izin veren sistemlerdir. Bu sitelere bir göz atın ve başlangıçta ücretsiz erişim için üyelik açın ve ilginizi çeken projelere teklif vermeye başlayın. İlk etapta rutininizi oluşturmak biraz deneme ve yanılma süresi alacaktır, ancak bu rutini yakalayınca işler akmaya başlayacaktır.

Devamlılık ve Sadakat:

Makale yazarlığı işleri takip ederken yüksek bir devamlılık göstermeniz gerekmektedir. Bu iş kolu özneldir ve bir kişi yazım tarzınızı beğenirken bir diğeri beğenmeyebilir. Size önerim sağlam ve iyi işler üretmek için elinizden gelen en iyisini yapmanız ve müşterileriniz için yapabileceğinizin en iyisini ortaya koymak için de sadakatinize bağlı kalın. Yalnızca bu iki şeye bağlı kalarak bile makale yazarlığı yarışında rakiplerinizin epey önünde yer alabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!