Evden Ek İş Yaparken Dolandırıcılara Dikkat Edin

Evden ek iş yapmak için ilanları kontrol ederiz ve bize en uygun işi seçeriz. Çoğu zaman bu şekilde evden ek iş yaparak kazanç sağlarız. Fakat evden kazanç sağlamanın gün geçtikçe artması ve yaygınlaşması nedeniyle bu işi fırsata çevirmek isteyen ve dolandırıcılık girişiminde bulunmak isteyenler ortaya çıktı.

Sizlere iş vaadinde bulunarak iş başvurusu için para isteyenlerden, telefonunuza sms onayı göndereceğiz diyenlerden ve kredi kartı bilgilerinizi isteyenlerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Bu tarz bilgileri isteyen kişiler dolandırıcılık ve kolay yoldan para elde etmenin peşindedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız itibar etmeyiniz.

Bu tarz insanlar genellikle normal piyasanın daha da üstünde ücret talep eder ve sizlere de cazip gelir. Bu cezbedici teklifi kullanarak sizleri dolandırmak ister. Evden ek iş yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken dolandırıcılık çeşitlerini bir araya getirdik.

Evden Ek İş Yaparken Dolandırıcılara Dikkat Edin

Kaçınmanız Gereken Dolandırıcılık Çeşitleri

Para İsteyenler: Tabii ki yeni bir işe başlarken işletme lisansları, izinleri, materyaller ile bazı reklamcılık ve pazarlama giderleri gibi ufak yasal masrafların olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Ancak birinin ürününü sattığınız için onlara kesinlikle para ödemek zorunda değilsiniz, ama dolandırıcıların en önemli yollarından biri de budur. Dolandırıcılar bir işletmenin nasıl yönetildiğini anlatan işe yaramaz bilgiye ya da bir ürün oluşturulmasında kullanılan standartların altındaki materyallere para ödemeleri için insanları kandırırlar.

Hatta bazı dolandırıcılık yöntemleri belirli bir iş kolunda nasıl para kazanıldığını anlatan “eğitim” kitapları ya da CD’leri için para ödemenizi bile içerir. Bir diğer kısmı da sözümona epey fazla satacağınız “özel” ürünler için para isterler. Aklınızda bulunsun, bu dümenlerden uzak durunuz. Ve her zaman hatırlayın ki bir işe girmek için asla para ödemek zorunda değilsiniz. Eğer biri sizden para ödemenizi isterse, o kişinin kesinlikle bir dolandırıcı olduğundan emin olabilirsiniz.

Kolayca Para Kazanma Dümenleri

“Kolayca Para Kazanma” dümenleri yalnızca bir kişiye kolayca para kazandırır: dümenci. Siz değil. Bu soytarıların bir sonraki kurbanı olmayın. Eğer gerekli zaman ve çabayı vermeye hazırsanız uygulanabilir bir iş kurma ya da muhteşem bir işte güvenilir bir ev çalışanı haline gelme şansına her zaman sahipsiniz.

Ama kolay para kazanma yollarını arıyorsanız, muhtemelen bir sürü fatura ve işe yaramaz bilgi ile uğraşmak zorunda kalacaksınız demektir. Örneğin sıfır tecrübe ve çok kısa süre içerisinde para kazanacağınızı iddia eden internet siteleriyle karşılaştığınızda bu heriflerin sizin cüzdanınıza el koymaya niyeti olduğuna son kuruşunuza kadar iddiaya girebilirsiniz.

Fazlasıyla İyi Para Kazandıran Teklifler

İş bulmak için belki de aşırı derecede ümitsiz durumda olabilirsiniz, ama bu gerçek olamayacak kadar iyi görünen tekliflere hemen zıplamanızı gerektirmez. Örneğin meşhur bir seri ilan sitesinde gerçekleştiği gibi, yeni insanları “işe alan” sahte işverenlerin “yanlışlıkla” bu çalışanlara yüksek miktarda maaş göndermesi durumunda buna benzer bir durum gerçekleşmişti. Ardından bu sözde işverenler kurbanlarından ödeme farkını geri ödemelerini istemiş, ancak birkaç hafta sonra, bankanın fark ettiği üzere aslında işverenlerin yolladığı ilk ödemenin karşılıksız bir çek olduğu ortaya çıkmış. Bunun sonunda, evden para kazanmak isteyen insanlar yüzlerce ve hatta bazen binlerce lira borçlu çıkarılarak zor durumda kalmışlar. Yani demem o ki, eğer bir iş teklifi gerçek olamayacak kadar iyiyse, çok yüksek olasılıkla zaten gerçek değildir.

Söz konusu bu üç nokta ilk bakışta çok basit bir şekilde sağduyu bilgisi gibi görülebilir, ama gerçek şu ki, bu dolandırıcılık faaliyetlerini yürüten kişiler yaptıkları işte gerçekten çok iyiler. Ve bu adamlar sözde iş imkanlarını o kadar iyi sunuyorlar ki, neredeyse hiç kimse bu dolandırıcılık biçiminin farkına bile varmıyor ki birçok aklıselim insanı bile dolandırabiliyorlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!