Evden Katalog İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde yapılacak işler oldukça fazladır. Bazen hiç düşünmediğiniz şeyler bile size ek iş imkanı sunabilir. Bu tarz işleri dilerseniz tek başınıza yapabilirsiniz dilerseniz de ailenizle yapabilirsiniz. Çoğunlukta bir arkadaş çevrenizin olması sizlerin daha çok iş çıkarmasını ve daha fazla kazanç sağlamanızı sağlar. Eğer ki böyle bir çevreniz varsa ve para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız Evden Katalog İşi tam olarak size göre bir iş.

Avon, Amway gibi çeşitli firmalar iddia ettikleri üzere reklam giderlerine harcayacakları parayı kendi pazarlamacıları arasında dağıtıp satılan ürünlerden kar payı vermeyi tercih ediyorlar. Siz de arkadaşlarınızın ya da akrabalarınızın bu tür firmaların sunduğu genelde kozmetik ve temizlik ürünlerini satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evden Katalog İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Katalog İşi Nedir?

Katalog işi, aslında adını ürünleri muhtemel müşterilere tanıtırken kullandığınız kitapçıklardan alıyor. Katalog işi veren firmalar, bu ürünlerin genellikle size geliş fiyatı ve size önerilen satış fiyatı gibi kitapçıklar yolluyorlar ve siz de arkadaşlarınıza ya da ürün alma eğilimi olan diğer insanlara bu kataloglar üzerinden ürün ile ilgili bilgi veriyorsunuz. Ayrıca, bu işi veren bazı firmaların kendilerine ait bir çeşit network marketing olarak adlandırılan sisteme sahip olduklarını da duymuşsunuzdur belki. Yani, ne kadar çok ürün satarsanız ve ne kadar çok kişiye aynı şekilde sizin gibi pazarlamacılık işine sokarsanız zamanla çok daha fazla kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Katalog İşinden Kaç Para Kazanılır?

Dediğim gibi, katalog işini yapacağınız firmaya bağlı olarak ve yaptığınız satış miktarına göre kazancınız değişim gösterecektir. Performansınıza bağlı olarak hiç para kazanamayabilirsiniz, ya da miktarı yüz liralarla ölçülemeyecek kadar da kazanabilirsiniz. Dolayısıyla, katalog işi yaparken deyim yerindeyse tam olarak kendi işinizin patronusunuz. Ne kadar kazanacağınızı kendiniz belirleyeceksiniz ve bireysel performansa bağlı olarak belki de ilerde kendinize bir araba bile alabileceksiniz. Bu yüzden, vizyonunuzu da geliştirmeniz gerektiğini öneririm.

Katalog İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşırım?

Aslında bu tarz işveren firmaların sayısı çok fazla, ben yalnızca Avon ve Amway’den bahsetmiş olsam dahi katalog işi ilanları internette her yerde bulunabilir. Size önerim, bu ilanlara göz atarak size en uygun olduğunu düşündüğünüz firmayla çalışmanız. Ayrıca, bu yazının altında sitemizde bulunan yorum bölümüne de adınızı ve mail adresinizi bırakırsanız firmaların size ulaşma ihtimali de yükselecektir. Ancak bu hususta, çok önemli bir not olarak, yorum yaparken kesinlikle telefon numaranızı vermemeniz konusunda sizi uyarmalıyım. Çünkü telefon dolandırıcılığı maalesef ülkemizdeki en yaygın dolandırıcılık yöntemlerinden biri, bu dolandırıcıların kurbanı olmanızı da kesinlikle istemeyiz.

Sizlerde bu tarz işlerden kazanç sağlamak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!