İnstagram’da Kaç Tane Spam Olursa Hesap Kapanır?

Günümüzde neredeyse sosyal medya platformlarından birinde hesabı olmayan kişi sayısı yoktur. Bu uygulamalardan biri olan İnstagram, yavaş yavaş insanların bir parçası haline gelmeye başladı. Hal böyle olunca İnstagram hesaplarının kapatılmasından korkan ve spam altında olduğundan şüphelenen kullanıcılar İnstagramda kaç tane spam olursa hesap kapanır sorusunu sorar hale geldi. Peki İnstagramda kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır? 

İnstagramda kaç tane spam olursa hesap kapanır sorusunun şu an için net bir cevabı bulunmamaktadır. Örneğin bazı hesaplar tek şikayetle kapanabilirken çok takipçili sayfalar defalarca kez şikayet etmenize rağmen kapanmaz. Bunun nedeni asılsız spam durumudur. Örneğin bir profili hiçbir suçu olmamasına rağmen boş yere şikayet ederseniz bu profil İnstagram çalışanları tarafından kontrol edilirken bir suçu olmadığı görülür ve kapatılmaz. Bazı durumlarda birini spamlamak yerine rahatsız olduğunuz gönderiyi spamlamayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde kişinin hesabını tehlikeye atmadan sadece rahatsız olduğunuz gönderinin incelenmesini sağlayabilirsiniz. 

İnstagram Spam Sebepleri Nelerdir? 

Eğer bir instagram hesabı kullanıyorsanız haliyle İnstagram spam sebepleri konusunu merak ediyorsunuzdur. İnstagramda bazı spam sebepleri bulunmaktadır ve bu sebepleri yerine getirirseniz hesabınız veya gönderileriniz tehlikeye girebilir. Peki İnstagram spam sebepleri nelerdir? 

  • +18 ve pornografi içeren fotoğraf veya gönderiler paylaşmak, 
  • Gönderilerde devlet adamlarını kötüleyen içerikler paylaşmak, 
  • Doğruluğu kanıtlanmamış ve asılsız iddialara yer vermek, 
  • Dini değerleri kötüleyen ve aşağılayan gönderiler paylaşmak, 
  • Çocuk istismarı içeren gönderiler paylaşmak, 
  • Hayvan istismarı içeren gönderiler paylaşmak, 
  • Şiddet içeren gönderiler ve videolar paylaşmak, 
  • Irkçı protestolar içeren gönderilere yer vermek hesabınızı tehlikeye atar ve spam sebebi olarak sayılır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!