Tiktok Keşfet Nedir? Keşfete Nasıl Düşülür?

Tiktok, yaratıcı ve ilham verici videolar yaratabileceğiniz birçok farklı filtreye sahip son zamanların en popüler uygulamalarından biri. Tiktok uygulamasında da hemen her uygulamada olduğu gibi Keşfet bölümü yer almakta. Bilmeyenler için Tiktok Keşfet nedir, Tiktok’ta keşfete nasıl düşülür kısaca anlatmaya çalışacağız:

Tiktok Keşfet Nedir? Keşfete Nasıl Düşülür?
Tiktok Keşfet Nedir? Keşfete Nasıl Düşülür?

Tiktok Keşfetuygulamanın algoritmaları tarafından öne çıkarılmış videolardır. Ya popüler kişileri videoları Keşfet bölümünde yer alır ya da Keşfet bölümünde yer alan kişiler popüler olur. Büyük oranda beğeni toplayan, izlenen ve reaksiyon alan, yani yorum ve beğeni alan kişilerin videoları burada görünür. Örneğin videoyu 100 kişi izlemişse, izleyen kişilerin büyük bir bölümü videoyu sonuna kadar izlemişse, yorum yapmış ve beğeni almışsa video yapay zekâ tarafından öne çıkarılır. Tiktokta tanınmak isteyen herkes Keşfete düşmek ister. Bu durumda ortaya koyduğunuz video ne kadar eğlenceli, ilgi çekici ve izlenebilir videolar yaratırsanız, Keşfet bölümünde yer alabilmeniz o kadar ihtimalli olacaktır. Keşfet hilesi gibi bazı geçici çözümler vardır ancak bu uygulamanın izin vermeyeceği politika ihlallerine sebep olabilir. Bu durumda hesabınız kısıtlama cezası alabilir ya da tamamen kapatılabilir. Bu yüzden organik yollarla Keşfet bölümünde yer almanız en iyisidir.  

Tiktokta özgün olmak, yaratıcı olmak ve kendi tarzınızı ortaya koymak yapacağınız en etkili şey olacaktır. Ancak tabi ki bu o kadar da kolay değil. Tiktokta Keşfete düşmenin yolları vardır ve yaratıcı videolarla beraber bu önerili takip etmek sizin için faydalı olacaktır. 

Tiktokta Keşfete Düşme 

Tiktokta Keşfete düşme, popüler olabilmenizin en kesin yoludur. Uygulamanın Keşfet bölümüne girdiğinizde genelde videoların çok fazla beğeni ve yorum aldığı dikkatinizden kaçmamıştır. Hiçbir video sadece güzel olduğu doğrudan Keşfet bölümünde yer almaz. İsterseniz dünyanın en özgün ve harika videosuna sahip olun, eğer tiktokta Keşfete düşmenin ipuçları hakkında bilginiz yoksa yaptığınız tüm emekler boşa gidecektir.  

Mobil uygulamaların, özellikle sosyal medya uygulamalarının işleyişlerini ve başarılı olmalarını sağlayan şeyler algoritmadır. Bu algoritmalar her şeyden önce genel kurallara uyan ve istikrarlı olan hesapları öne çıkaracaktır. En büyük tavsiyemiz, tek bir kitleden ziyade genel kitleye hitap etmeniz olacaktır. Hitap ettiğiniz kitle ne kadar geniş olursa, daha fazla kişiye ulaşmanız da o kadar mümkün olacaktır. Örneğin mizah herkese hitap eder ancak bir müziğin tarzı çok daha sınırlı kişi tarafından takip edilir. Tiktokta en çok sevilen ve takip edilen videoların başında özgün ve eğlenceli video çekenler oluşturmakta. Sıra dışı, utanç verici veya fiziksel özelliklerini ön plana çıkarak video çekenler kısa sürede ünlendiği gibi, kalıcı olamazlar. Tiktokta Keşfete nasıl çıkılır merak ediyorsanız bir sonraki başlığımızı okumaya devam edin. 

Tiktokta Keşfete Nasıl Çıkılır? 

Tiktokta Keşfete nasıl çıkılır? Tiktokta Keşfete çıkmanın tüyoları nelerdir? Yüzbinlerce beğeni ve yorum almak ve çok fazla takipçiye ulaşabilmek için önerilerimizi takip edin: 

Hashtagleri takip edin: Herkesin bildiği gibi hashtag, yani etiketler, kişilerin istediği tarzdaki videolara ulaşabilmenin en kısa yoludur. Spam veya yanıltıcı videolarla etiket kullanırsanız tam tersi bir etkiye sahip olursunuz. Örneğin oyun etiketi yaparak şarkı paylaşırsanız videonuz kullanıcılar tarafından sonuna kadar izlenilmez ve algoritmalar tarafından geriye alınırsınız. Trendler sekmesine tıklayın ve popüler hashtagleri bulun, daha sonra da bu hashtaglere uygun videolar yapın. Etiketleri kullanmak eski bir yöntem olabilir ancak gözden kaçan nokta uygun videolar çekmektir. Ayrıca videolarınızda kullandığınız müziklerin isimlerini de etikete eklemeniz gerekir. Örneğin Tarkan’ın bir şarkısını kullanıyorsanız, etikete Tarkan’ı ve şarkısını da eklemeniz gerekir. Videolarınız son akımlara uygun bir komediye sahipse muhakkak o etiketleri kullanmalısınız. Bu durumda ortaya koyduğunuz videoların güncel olması gerekir.  

Arkadaşlarınızla İş birliği yapın: Fark edilmenin en kolay yollarından biri, daha popüler kullanıcılarla beraber video yapmak. Daha fazla kişiye erişebilmek için arkadaşlarınızla ortak videolar yapın, böylece siz onların takipçilerine erişirken, onlar da sizin takipçilerinize erişebilir ve böylece ortak kazanç elde edebilirsiniz. Bir düet yapmak veya ortak komik videolar yapmak en etkili ortak paylaşımlardandır.  

İçeriğinizi Youtube ve Diğer Platformlara Gönderin: Eğer yeterince eğlenceli ve ilgi çekici videolar yapabildiğinizi düşünüyorsanız, popüler Youtube, Twitter ve Instagram hesaplarına gönderirseniz çok kısa sürede hızlı bir etkileşim alabilirsiniz. Videolarınızın paylaşması için ne kadar çok kişiyle iletişime geçerseniz daha fazla kişiye ulaşabilme şansınız da o kadar artacaktır.  

Popüler Kullanıcıların Videolarına Hızlı Yorumlar Yapın: Hızlı yorum yapmak demek daha fazla kullanıcı tarafından görünmek anlamına gelir. Çok izlenen video demek çok fazla kullanıcının yorum okuması demektir. Tiktok uygulaması, önce yapılan yorumları en üst sırada tutar. Hızlı olabilmeniz için kullanıcıların profillerindeki bildirimleri açmanız etkilidir. Video ilgili komik yorumlar her zaman tutar.  

Daha Fazla Kullanıcıyı Takip Edin: İnsanlarla karşılı takipler yapın ve böylece daha fazla kişi tarafından takip edilin. Yorumlarınıza yorum yapan kişilerle veya sizin yorum yaptığınız kişilerle etkileşim içinde olun. Böylece videolarınız daha fazla kişi tarafından izlenmiş olacaktır.  

Videolarınızı Kendi Hesaplarınızda Paylaşın: Kendi profillerinizde Tiktok hesaplarınızı paylaşmak, kendi arkadaşlarınız tarafından da takip edilmenizi sağlayacaktır. Twitter ve Facebook’taki arkadaşlarınızın Tiktok hesabınızın olduğunu bilmiyor olabilir. Arkadaşlarınızı videolarınızı beğenmeye ve paylaşmaya davet edin.

Bu yazının benzeri ” Instagram Keşfet Nedir? Keşfete Nasıl Düşülür? ” Başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!