Facebook Kaç Gün Girmezsek Hesap Kapanır?

Facebook uygulaması dünyanın ilk sosyal medya uygulamalarından biri olarak kabul edilebilir. Hatırlarsanız ilk çıktığı zamanda büyük bir patlama yaşamıştı ve kısa süre içerisinde dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelmişti. Günümüzde neredeyse her kullanıcının bir facebook hesabı vardır. Ancak diğer sosyal medya platformlarının çıkışıyla beraber facebook uygulamasının yıldızı söndü ve diğer platformlara yönelen kullanıcılar Facebook kaç gün girmezsek hesap kapanır sorusunun cevabını aramaya başladı. Peki Facebook ne kadar süre girmezsek hesap kapanır? 

Facebook Ne Kadar Süre Girmezsek Hesap Kapanır? 

Eskiden Facebook hesaplarının tamamen kapatılma özelliği yoktu. Kullanıcılar ancak Facebook hesaplarını süresiz olarak dondurabiliyor ve istedikleri zaman kullanıcı adı ve şifreleriyle tekrar hesaplarını aktif hale getirebiliyorlardı. Ancak diğer platformlardan geri kalmak istemeyen Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg uygulamada çağ açan bir değişikliğe imza attı. Belirli bir süre girilmeyen hesaplar artık kapanacak. Peki bu süre ne kadar. Facebook kaç gün girmezsek hesap kapanır? 

Facebook Hesap Kapatma 

Facebook hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Facebook hesap kapatma işlemini adım adım açıkladık. Bunun için öncelikle Facebook hesap kapatma linkine tıklamanız gerekmektedir. 

Facebook Hesap Kapatma Linki 2020http://www.facebook.com/help/delete_account 

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Giriş yaptıktan sonra karşınıza “Neden Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsunuz?” tarzında sorular gelecektir. Bu soruları eksiksiz ve doğru olarak cevaplamanız gerekmektedir. Soruları cevapladıktan sonra hesabınızı geçici süre ile dondurulacaktır. Eğer tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Facebook hesabınıza 30 gün giriş yapmazsanız hesabınız kapatılırFacebook hesabınız kapandıktan sonra herhangi bir şekilde bu hesaba giriş yapmanız mümkün değildir. Hesabınız ve Facebook ile paylaştığınız tüm bilgiler veri tabanından bir daha gelmemek üzere silinir. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce iyice düşünmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!