Akbank İnternet Şubesi Şifresi Alma

Akbank nedir? Akbank hangi yılda kurulmuştur? Akbank’ı kim kurmuştur? Akbank internet şubesi şifre alma işlemleri? Akbank internet şifresi parolamı unuttum , Akbank Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir? Akbank Kurumsal Üye Nasıl Olunur? konularında bir yazı hazırladık.

Akbank, Ocak 1948’de Adana’da Hacı Ömer Sabancı’nın da aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş özel bankadır. Yaklaşık 94 milyar dolar seviyesindeki aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük bankalarından biri haline gelmiştir.

Akbank, benim de aktif olarak kullandığım web ve mobil arayüzü olmak üzere çok basit hem de kullanışlı bulduğum bir banka. Özellikle mobil uygulaması çok pratik ve hızlı bir şekilde işliyor. Fakat zaman zaman hepimizin başına gelen internet şubesi şifremizi unutmamız  ve birçok kez yanlış girerek kitlememiz durumunda ne yapılmalı önce buna bakalım.

Akbank’ın web sitesine girdiğimiz zaman ;

 • Sağ üst taraftaki bireysel alanına tıklıyoruz.
 • Açılan pop-up pencerede kırmızı bir şekilde yazılı şifremi unuttum kısmına tıklıyoruz.
 • Şifremi unuttum kısmına tıkladığımı zaman sizden Müşteri / TC Kimlik No , annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi , kart numaranızın son 4 hanesi bilgilerinizi girmenizi istiyor.
 • Bu bilgileri girdikten sonra bir sonraki adımda kart şifremizi giriyoruz.
 • Kart şifremizi de girdikten sonra,
 • Bir sonraki ekranda cep telefonumuza tek kullanımlık cep şifre geliyor. Bu bilgiyi de giriyoruz.

Bu adımları tamamladıktan sonra güvenlik amacıyla sizden yeni bir akbank online internet şube şifresi belirleminizi istiyor ve işlem tamam! Artık akbank online internet şubesine giriş yapabiliyoruz. Belirttiğim işlemlerde neo kart dediğimiz vadesiz hesabımızın bağlı olduğu kart için şifre alma işlemleriydi. Aynı işlem basamaklarını, eğer elinizde akbank’a ait kredi kartınız varsa, yine akbank’ın web sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel ısmına tıkladığımızda yukarıdaki sekmeden  ” kredi  kartı numarası ile giriş ” kısmına tıklayıp aynı şekilde yine alabiliriz.

Ayrıca akbank online internet şube şifresini unutanların dışında, akbank online internet şube şifresini yeni alacakları için de yine akbank’ın web sitesine girdiğimiz zaman , sağ üstte bireysel yazan yerin altında ” şifre al” kısmı var. Buraya tıklayıp yukarıdaki maddelerde belirttiğim  gibi yine vadesiz hesap kartı ya da kredi kartıyla şifremi unuttum işlemleriyle şifre alacağınız adımları belirttiğim gibi aynı şekilde takip edip şifre alabiliyorsunuz.

Akbank kurumsal kısmını kullanacak müşteriler için;

 • Yeni bir akbank kurumsal üyelik başvurusunda bulunacaksanız, akbank web sitesinde sağ üstteki kurumsal alanına tıklayıp , yeni açılan sayfada , yeni başvuru yazan yere tıklayıp , hemen tanımla diyoruz.
 1.  Akbank kurumsal müşteri numarası girip,
 2.  Vergi kimlik numarası / TC Kimlik Numarası girip
 3.  Güvenlik kodu’nu

girip , şubeye gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Başvuru işlemlerini tamamlayıp, akbank online internet şubesine kurumsal bilgilerinizle giriş yapmak için, akbank web sitesinde sağ üst tarafta yer alan kurumsal kısmına tıklayıp,

 •  Müşterim numarası
 •  Kullanıcı kodu
 •  Akbank Şifresi

girerek artık, akbank online internet şubesini kurumsal olarak kullanabilirsiniz.

 

Akbank Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Akbank mobil uygulamasının adı Akbank Direkt Mobil‘dir.

 • Bu uygulamayı kullanmış olduğunuz telefon markası işletim sistemi android ise google play store üzerinden arama kısmına akbank yazıp , arama sonuçlarında çıkan akbank direkt mobil’i indirerek,
 • Kullanmış olduğunuz telefonun işletim sistemi ios ise app store üzerinden yine arama kısmına akbank yazıp , arama sonuçlarında çıkan akbank direkt mobil’i indirerek,
 • Son olarak akbank’ın web sitesinde sağ üstte ( online internet şube işlemleri için şifre aldığımız yerde ) , uygulamayı indir kısmına tıklayıp , açılan pencerede cep telefonu numaramızı ve güvenlik kodunu girerek , akbank tarafından tarafımıza gelen sms’deki linke tıklayarak indirebiliyoruz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!