Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde nakit ihtiyacının artmasıyla birlikte kredi başvuruları daha çok öne çıkmaktadır. Bilindiği üzere eski dönemlerde sabit bir işi ve geliri olan kişilere çıkan krediler, günümüzde portföyün genişlemesiyle birlikte neredeyse herkese verilmektedir. Bu portföye giren kişiler de şüphesiz öğrencilerdir. Kriterlerin düşürülmesiyle birlikte artık öğrencilere de kredi verilmektedir. Peki öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir? İşte öğrenciye kredi veren bankalar…

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan öğrenciye kredi veren bankalar, öğrenciye kredi kartı veren bankalar, öğrenciye kredi kartı, öğrenciye kredi kartı başvurusu, öğrenciye kredi başvurusu ve son olarak öğrenciye kredi veren bankalar 2020 konusunu detaylı bir şekilde ele verdik… 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 

Dileyen kişiler Ziraat Bankasının sağladığı öğrenci kredisinden faydalanabiliyor. Ziraat bankası öğrenci kredisi almak için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlardan ilki kredi sicilinde herhangi bir bozukluğun bulunmaması. Diğer şart ise kredi kullanacak kişinin üniversite öğrencisi ve 18 yaşından büyük olması. Ziraat bankası öğrenci kredisi 36 ay vadeli ve öğrenciler için çok düşük faiz oranlarıyla veriliyor. 

Vakıfbank Eğitim Kredisi 

Vakıfbank, ülkemizin en çok kredi veren bankalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki, Vakıfbank’ın vatandaşlara sağladığı imkanlardan biri de öğrenci kredisi. Vakıfbank eğitim kredisi sayesine üniversite öğrencilerinden tutun ilkokul öğrencilerine kadar herkes düşük faizlerle kredi kullanabiliyor. Vakıfbank eğitim kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken gelir belgesi ile birlikte şubelere başvurmak. Bu sayede 40.000 TL’ye varan kredilerden düşük faizlerle faydalanabilirsiniz. 

İş Bankası Eğitim Kredisi 

Öğrenciye kredi veren bankalardan biri de İş Bankası. İş Bankası da Vakıfbank gibi öğrenciler için eğitimlerinde kullanabileceği eğitim kredisi sunuyor. İş Bankası eğitim kredisinden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey okula kayıt olduğunuzu gösteren bir evrak ve okul masrafınızı belgeleyen bir dekont ile birlikte şubelere başvuruda bulunmaktır. Gerekli belgelerle sizde İş Bankasının düşük faizle sunduğu eğitim kredisinden faydalanabilirsiniz.  

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 

Kredi kadar gerekli olan bir diğer gereçlerden biri de şüphesiz kredi kartlarıdır. Kredi kartları, özellikle hiç nakit paramızın kalmadığı dönemlerde günü kurtarmakta birebirdir. Ancak kredi kartı sahibi olabilmek için de belirli kriterleri karşılamak gerekmektedir. Düzenli bir gelir sahibi olmak şartların başında gelmektedir. Ancak bilindiği özere pek çok öğrencinin düzenli bir geliri bulunmamaktadır ve bu sayede kredi kartı sahibi olma imkânı da azalmaktadır. Bazı bankalar öğrenciler için kredi kartı imkanını vatandaşlara sunmaktadır. Peki öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir? 

 • Vakıfbank – Like Kredi Kartı 
 • TEB – ÜniversiTEB Kredi Kartı 
 • Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kredi Kartı 
 • Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı 
 • İş Bankası – İşte Üniversiteli Kredi Kartı 
 • Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı 
 • Akbank – Exi26 Öğrenci Kredi Kartı 

Öğrencilerin Kredi Kartı Alabilmesi İçin Gerekli Şartlar 

Öğrencilerin de kredi alabilmesi için karşılaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar sağlandığında, bankalardan kısa süre içerisinde kredi kartı alabilirsiniz. İşte öğrencilerin kredi kartı alabilmesi için gerekli şartlar: 

 • Kart başvurusu yapacak kişinin 18 yaşından büyük, 25 yaşından küçük olması gerekmektedir, 
 • Kart başvurusu yapacak kişinin bir öğrenci belgesine sahip olması, 
 • Kart başvurusu yapacak kişinin Türk vatandaşı olması, 
 • Kart başvurusu yapacak kişinin tüketici sözleşmesi imzalaması istenen şartlar arasında bulunmaktadır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!