Kredi Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi Veya Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim?

Günümüzde bankalar aracılığıyla kredi veya kredi kartı kullanmayan kişilerin sayısı neredeyse yok denecek kadar az. Ancak herkes özellikle tüm dünyanın zor günlerden geçtiği bu dönemde kredi borçlarını düzenli olarak ödeyemiyor. Hal böyle olunca kişilerin aklına ilk gelen şey kredi çekerek tüm borçlarını kapatmak ve sadece bir yere borçlu kalmak geliyor. Bu sayede kişiler sıklıkla kredi borcum varken kredi çekebilir miyim sorusunu soruyorlar. İşte kredi borcum varken tekrar kredi çekebilir miyim sorusunun cevapları…

Kredi ve Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim?
Kredi ve Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan kredi borcum varken kredi çekebilir miyim, borcum varken yeni kredi alabilir miyim? Çekebilir miyim, kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim ve son olarak kredi borcum varken tekrar kredi çekebilir miyim gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Borcum Varken Yeni Kedi Alabilir Miyim? 

Hali hazırda bir kredi borcu bulunuyorken başka veya aynı bankadan kredi kullanmak isteyen kişiler sıklıkla borcum varken yeni kredi alabilir miyim sorusunu soruyorlar. Borcu olan kişiler, kredi kullanabiliyorlar. Ancak kredi kullanmak için gerekli şartları karşılamaları gerekiyor. Bu şartlardan ilki, kredi kullanacak kişinin kredi notunun yeterli olması. Kredi notu, kişinin kredi veya kredi kartı ödemelerini ne düzende ve miktarda yaptığını gösteren bir nottur. Eğer önce ki kredi ödemelerinizi düzenli şekilde yaptıysanız yeniden kredi kullanırken önünüzde herhangi bir engel bulunmayacaktır.  

Kredi borcum varken kredi çekebilir miyim sorusunun ikinci şartı ise talep ettiğiniz yeni krediyi gelirinizin yetmesidir. Yasal olarak ödeyeceğiniz kredi miktarının aylık taksiti toplam belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmemesi gerekmektedir. Örneğin aylık geliriniz 5.000 TL ise aylık taksiti 3.500 TL olan gelirden ne yazık ki faydalanamazsınız. Ancak aylık taksiti 2.500 TL’ye kadar olan tüm kredileri talep edebilirsiniz. 

Kredi Kartı Borcum Varken Kredi Çekebilir Miyim? 

Eğer kredi kartınızın ödenmemiş borcu bulunuyorsa ve krediye ihtiyacınız varsa kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusunu sormaktasınızdır. Bu sorunun cevabı kısmen evet olarak cevaplanabilir. Kredi kullanabilmek için bankaların oldukça dikkat ettiği etkenlerden biri kredi notunuzun yeterli olmasıdır. Eğer geçmiş dönemlerde kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yaptıysanız kredi notunuz kredi kullanmaya yeterli olacaktır. Eğer yüklü miktarda kredi borcunuz yok ise büyük ihtimalle kredi kullanabilirsiniz. 

Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim? Çekebilir Miyim? 

Eğer devam etmekte olan bir kredi borcunuz bulunuyorsa ve yeni kredi kullanmak için borcum varken yeni kredi alabilir miyim? Çekebilir miyim? Sorusunu sormaktaysanız bunun cevabı teknik olarak evet olarak cevaplanabilir. Kredi kullanabilmeniz için kredi notunuz yeterli olması ve diğer kredinizin ödemelerini düzenli şekilde yapmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca yeni çekeceğiniz kredi ile eski kredinizin toplam taksit tutarının aylık belgelenebilir kredi ödemenizin %50’sinin altında kalması gerekmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!