Enpara karekod ile para yatırma nasıl yapılır? Enpara karekod ile para çekme nasıl yapılır?

Hepimizin her zaman nakit para yanında olmayabiliyor. Bazen banka kartımızı da yanımıza almadığımız zaman dışarıdayken zor anlar yaşayabiliyoruz. İşte bu tip durumlarda kartsız para çekme işlemi yardımımıza yetişiyor. Kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır? Bunu yazımızda sizlere anlatacağız fakat gelin önce birlikte enpara nedir? Kartsız para çekme işlemi nedir ? bu konulara bir değinelim.

Enpara nedir?

Enpara, Türkiye’nin hiçbir yerinde şubesi olmayan tamamen internet bankacılığından oluşan masrafsız bir dijital bankacılıktır. Eylül 2012 tarihinde QNB Finansbank tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin hiçbir yerinde şubesi olmadığı halde , normal bir banka ile yapabileceğiniz herşeyi enpara ile de yapabiiyorsunuz.

Enparanın avantajları nelerdir?

Fiziksel bir şubesi olmadığı için her işlemi web sitesinden veya enpara uygulaması üzerinden kolaylıkla yapabilmenize olanak sağlıyor. Enpara ’nın avantajları nelerdir diye baktığımız zaman

 • Yıllık kart aidatı ücreti olmaması,
 • Yapacağınız havale ve eft işlemlerden işlem ücreti kesmemesi,
 • com üzerinden ödeyeceğiniz faturalardan işlem ücreti kesmemesi,
 • Şubesi olmadığı için kredi kartı başvurusu, artı para başvurusu ve kredi başvurusu gibi bir çok işlemi anlık olarak internet bankacılığı veya enpara uygulaması üzerinden karşılayabilmesi.

Enpara kampanyaları nelerdir?

Enpara ‘nın avantajlarının yanında dönem dönem değişiklik gösteren ama uzun süredir devam eden bir çok enpara kampanyaları da vardır. Bunlardan bazıları;

 • Spotify, Netflix ve YouTube Premium’da %50 indirim!
 • Harcamalarınızı faizsiz ve ücretsiz olarak sonradan taksitlendirin!
 • Ayın Enparalılarının Birikim hesaplarına 2020 sonuna kadar +%0,50 ek faiz fırsatı!
 • Mevduatlarınıza “İyi ki bizimlesiniz” faizi!
 • Üç banka, “Tek ATM”!
 • Kampanyanın kitabını yeniden yazdık 🙂

Şu an mevcutta devam eden kampanyaları bu şekilde , kampanyaların detaylarını öğrenmek için enpara ‘nın web sitesindeki kampanyalar bölümünden ilgili kampanyaya tıklayıp detaylarını öğrenebilirsiniz.

Enpara kartsız para çekme nasıl yapılır? Enpara karekod işlemleri nasıl yapılır?

Enpara karekod ile para yatırma nasıl yapılır, Enpara karekod ile para çekme nasıl yapılır ?

Enpara kartınız veya enpara kredi kartınız yanınızda olmadığında, cep telefonunuza yüklemiş olduğunuz enpara uygulamasına ait cep şube uygulamasını açıp, QNB Finansbank atm’lerine gitmeniz yeterli. İşlem basamaklarını aşağıdaki gibi takip ederek isterseniz enpara kartınız veya kredi kartınızdan para çekebilir, para yatırabilir, kredi kartı ve kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Yani özetle sanki enpara kartınızı atm’ye takmışsınız gibi her türlü işlemi yapabiliyorsunuz. Bir nevi bu işlemle sanal bir kartı atm’ye takmış gibi işlemlerini kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Peki gelelim, enpara kartsız para çekme nasıl yapılır, enpara karekod işlemleri nasıl yapılır ? konusunu madde madde sizlere açıklamaya;

Enpara karekod ile para yatırma nasıl yapılır, Enpara karekod ile para çekme nasıl yapılır ?
Enpara karekod ile para yatırma nasıl yapılır, Enpara karekod ile para çekme nasıl yapılır ?
 • Enpara mobil şube uygulaması kesinlikle telefonumuz yüklü olmalı.
 • Bize en yakın QNB Finansbank şubesine gidiyoruz.
 • Cep telefonumuza yüklediğimiz enpara mobil cep şube uygulamasını açıyoruz. Uygulamadan karekod > hızlı para çekme adımını takip edip, çekmek istediğimiz para miktarını giriyoruz. Mobil uygulama cep telefonumuzun kamerasını açacak, atm’deki kare kodu göstererek para çekme işlemimizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.
 • Ayrıca yine enpara mobil cep şube uygulamasında karekod > ATM’den diğer işlemler menüsünü izleyip yine kare kod sistemiyle para çekme, para yatırma, kredi kartı ve kredi borcu ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Karekod ile atm’ye temas etmeden yapılabilen tüm bu işlemler sadece kartımızı yanımıza almayı unuttuğumuzda değil , korona virüs sebebiyle pandemi sürecinde olduğumuz şu dönemde de temassız işlem yapmak için oldukça alternatif ve iyi bir yöntem olarak bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlandı bile. Önceden pek bilinmeye bu yöntem artık günümüzde iyice yaygınlaşmaya başladı.

Sizlerde bahsetmiş olduğumuz adımları izleyerek kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!