Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Sayfa Birleştirme İşlemi Kaç Gün Sürer? Kaç Günde Sonuçlanır?

Facebook sayfasını önceden de açmışsanız veya elinizde hali hazırda aynı isime ve benzer içeriklere sahip sayfalarınız var ise çeşitli nedenlerden dolayı Facebook Sayfa Birleştirme işlemine ihtiyacınız olabilir.  Gereksiz yere en az 2 sayfa ile uğraşmak yerine, tek bir sayfa üzerinden işi yürütebilirsiniz, bu hem daha kolay hem daha pratik olur. Hedeflediğiniz kitleye ulaşmak da tek sayfadan daha kolay bir yönetim sağlar.  Bu konu sosyal medya yönetimi konusunda en çok merak edilen konuların başında geliyor.  Bu makalemizde Facebook sayfa birleştirme 2020 yöntemleri ile ilgili bilgi vermek istiyoruz.

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa birleştirme kaç gün sürer konusuna geçmeden önce, bu işlem için Facebook şirketinin onayının gerektiğini ifade edelim. Resim1 de gördüğünüz gibi, mükerrer sayfaları birleştir başlıklı sayfada 2 adet kutucuk bulunuyor.

 

Sizin kalmasını istediğiniz ana sayfanız, üstteki kutucuktan seçilecek. İkinci kutucukta da birleştirilmesini istediğiniz sayfanız olacak. Onay alabilmeniz için de sayfa adlarının benzer olması gerekir.

Eğer sayfa adları benzer olmazsa, bu kez resim 2’deki gibi bir uyarı alırsınız.

 

Bu durumda yapacağınız işlem, Facebook destek ekibine yazmak ve yardım istemektir.  Resimde gördüğünüz gibi “ destek ekibi ile iletişime geç “tıklarsanız sizi bir forma götürecektir. Bu form da resim-3’te gösterilmiştir.

Daha sonra resim 4’te gördüğünüz gibi, benzer adlardan oluşan en az 5 sayfa seçme şansızın var. Eğer isimler benzer değilse, birleştirme yapamazsınız. Birleştirme yapılırsa bu işin geri dönüşümü yoktur. Resim 4’teki formu ayarlayıp “gönder” butonuna tıkladığınızda  resim 5’teki gibi bir sayfa gelecektir.

 

Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Kaç Gün Sürer, Kaç Günde Sonuçlanır?

Bu sayfada birleştirmek istediğiniz sayfalar için, işlem sürüyor uyarısı gelecektir. Facebook sayfa birleştirme kaç gün sürer konusuna gelince,  Facebook size bir hafta ile 14 gün aralığında bir tarih verecektir. Sayfanızın büyüklüğü takipçilerinizin yoğunluğu bunda etkili olacak. Sayfa birleştirme talebi sık sık yapılırsa, Facebook sizi engelleyebilir.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.