Fastpay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bugün sizlere fastpay nedir? fastpay nasıl kullanılır? konuları hakkında bilgi aktaracağım. Fastpay aslında Denizbank‘ın bir uygulaması ama bu uygulamayı kullanak için Denizbank müşterisi olmanıza gerek yok. Sadece sağlam olduğunu bilmeniz açısından arkasında Denizbank olduğunu bildirmek istedim.

Benim fastpay ile çalışmam şu şekilde başladı. Malum hepimizin evine faturaları geliyor. Benim evime Enerjisa elektrik faturam geldi ve faturanın en altında faturanızı fastpay ile ödeyin %10 geri iadesi alın şeklinde bir yazı vardı. Başta bir şüphelendim ama sonuçta bir faturanın altına basılmış bir reklamdı bu. Hemen araştırmaya başladım meğer benden önce kullanan çok kişi varmış. Hatta ben geç öğrenmişim, internetteki tüm yorumları okudum ve denemeye karar verdim. Fastpay uygulamasını yükledim, kredi kartımı tanımladım. İşin içine kredi kartı girince ben biraz korkuyorum artık dolandırılıcık olaylarından dolayı. Hala nasıl verecekler ki %10’unu birşey olmasa bari düşüncesiyle bankamın mobil uygulaması üzerinden ana kredi kartıma bağlı bir sanal kredi kartı oluşturdum hatta belki güleceksiniz ama sanal kredi kartımın limitini de sadece elektrik fatura tutarımı ödeyecek şekilde ayarladım 🙂 Bakın hala şüpheler içerisindeyim. Neyse deneyecem dedim bir kere elektrik faturamı fastpay üzerinden sanal kredi kartımı tanımlayarak ödedim. Anında %10’unu geri fastpay hesabıma yansıttılar.

Dedim ki hiç yoktan iyidir her ay bu şekilde ödeyip faturamın bir kısmını iade alırım fakat buradaki parayı nasıl kullanacağım. Aslında diğer güzelliklerde burada başladı tam olarak.

 1. Fastpay ile fatura ödemesi yapabilirsiniz : biriken fastpay bakiyenizle yine faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Örneğin her ay elektrik faturanızı fastpay‘de tanımlı olan kredi kartınız ile fastpay üzerinden ödediniz. Fastpay‘da bakiyeniz birikti , biriken bakiyede o aynı elektrik faturanızı ödeyecek düzeyde. O ay fastpay‘dan ödeme yaparken kredi kartınızı değil de fastpay bakiyenizi seçiyorsunuz ve yine %10’luk iadeden faydanalabiliyorsunuz.

Hangi kurumlara ait elektrik faturalarını fastpay ile ödediğimiz zaman iade alabiliriz?

 • Ck Enerji Boğaziçi Elektrik
 • EnerjiSA
 • CK Enerji Çamlıbel Elektrik
 • CK Enerji Akdeniz Elektrik
 • Zorlu Enerji
 • Limak Uludağ Elektrik
 • Sepaş
 • Akedaş
 • Mepaş
 • ARAS Espaş

Belirtilen kurumlarda fastpay uygulaması üzerinden yapacağınız elektrik faturası ödemelerinde, tek seferde 10 TL’yi geçmeyecek şekilde faturanızı %10’luk tutarı kadar iade alabiliyorsunuz. Yani 150 TL’lik fatura ödediğiniz varsayalım, normalde %10’u 15 TL yapıyor fakat üst limit gereği en fazla 10 TL’lik tutarını geri iade alabiliyorsunuz. Kampanya süresince elektrik faturalarını ödeyerek geri alabileceğiniz indirim tutarı en fazla 50 TL ‘dir bilginiz olsun arkadaşlar.

Detayları incelemek isterseniz fastpay web sitesinden fırsatlar kısmında ilgili kampanya detaylarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2.Fastpay ile Cep Telefonuna TL Yükle: Fastpay’deki bakiyenizle ya da fastpay’a tanımladığınız kredi kartınız ile yine fastpay üzerinden faturasız hattınıza TL yüklemedi gerçekleştirebilirsiniz. Ben bu işlemi kendi online bankacılık sistemimden de yaparım var mı bunun da bir avantajı dediğiniz duyar gibiyim. Sevinerek evet var demek istiyorum ama üzülerek de sadece tek bir operatör kullanıcılarımıza müjdeli haberim diyebiliyorum. Türk Telekom operatörüne ait bir faturasız hattınız varsa ;

Kampanyaya katılım için öncelikle BANKA yazıp 5555’e SMS atıp, ardından fastPay’den TL yüklemeni yapman yeterli.

İşlem sınırı olmadan kampanya süresince her yüklemen için hediye GB’larını kazabiliyorsunuz.

40 TL’lik yüklemene günlük 5 GB, 50 TL’lik yüklemene haftalık 5 GB, 100 TL’lik yüklemene aylık 5 GB hediye kazanıyorsunuz. Detayları incelemek isterseniz fastpay web sitesinden fırsatlar kısmında ilgili kampanya detaylarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3. Fastpay ile A101’de ödeme yapın 10 TL İade Alın: Evet arkadaşlar doğru duydunuz. A101’e gidip alışveriş yapıyorsunuz. Kasaya ödeme yapmaya geldiğinizde fastpay uygulamanızı açıyorsunuz, ister fastpay bakiyenizden isterseniz tanımlı olan kredi kartınızdan seçimini yapıyorsunuz.  Telefonunuzu yan çeviriyorsunuz, çıkan kodu kasiyere söylüyorsunuz ya da telefonu kasiyere veriyorsunuz ekrana çıkan QR kodu okutarak ödemenizi gerçekleştiriyor. 10 TL’lik iade paranız yine fastpay bakiyenizin üzerine eklenmiş oluyor.

Hangi şehirlerdeki hangi A101’lerde geçerli olduğu bilgisine ve kampanyanın detaylarına fastpay web sitesinden fırsatlar kısmında ilgili kampanya detaylarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4. Ulaşım Kartları Yüklemenizi Fastpay’dan yapın 10 TL İade:  Şimdilik Ankaramızda bu uygulama ne yazık ki yok ama ilerde kapsamın genişleyip bize de ulaşacağına inanıyorum. Kentkart geçerli olan şehirlerimizde yani ;

  Antalya, Adana, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Gaziantep, İnegöl, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sivas ve Yozgat’da

İstanbullular için de istanbul kart yüklemelerinde yine aynı şekilde 10 TL’lik iade tutarı mevcut, sizler de değerlerlendirebilirsiniz.

Şehir içi ulaşamınızı sağlayan kent kart ve istanbul kartınıza yükleme yaptığınız zaman kampanya süresince yalnızca 1 kere faydalanabileceğiniz 10 TL’lik bir iade alabiliyorsunuz.  Bizim gibi hiç alamamaktan iyidir diye düşünüyorum 🙂

 • Extranet internet fatura ödemelerinizde %10 iade,
 • Digiturk fatura ödemelerinizde 10 TL iade,
 • Arada kendinize kahve ısmarlayın yorgunuzlunuzu atın 😉 Kahve dünyasında 10 TL iade,
 • Sinemayı gitmeyi sevenlerdenseniz, cinemapink ve biletinial’ı tercih etmenizdurumunda 5 TL iade,
 • Ali Sami Yen Spor Kompleksinde yapacağın ödemelerde 10 TL + %10 iade,
 • Benim gibi yemek yemeyi sevenler için; Bigchiefs ‘de geçerli %10 indirim. Görselde %20 yazıyor. Detaylarını inceleyebilirsiniz.
 • Koray Spor’da %25’e varan avantajlı ödeme,

Liste bu şekilde devam edip gidiyor arkadaşlar, tüm kampanyalar için fastpay’in sitesindeki fırsatlar kısmına tıklayıp mevcut kampanyalara tıklayıp detaylarına ulaşabilirsiniz. Benim en çok ve yoğun bir şekilde kullandığım özellikle elektrik fatura , TL yükleme yönündeki hediyeler yönünde kullanım sağlıyorum. Siz de tercihlerinize göre kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu arada dipnot: Kampanyaları anlatmak isterken belirtmeyi unutmuşum arkadaşlar. Fastpay’da biriken paranızı denizbank atm’lerinden ( Denizbank müşterisi olmanıza gerek yok ), fastpay üzerinden oluşturacağınız tek kullanımlık şifre ile çekebilirsiniz.

Bence oldukça avantajlı ve herkese hitap edecek şeyler var. Kampanya kapsamları her geçen gün artarak devam ediyor. Ben beğenerek takip ediyorum, yenilikleri kaçırmamak açısından instagram’dan da takipteyim. Kesenize ufakta olsa avantajlı şeyler buldukça mutlulukla sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Hepinize iyi günler dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!