Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir?

Gümüş hesabı açmak yatırımlarınızın artı yönde ilerlemesini sağlayacak bir zemine başlamanız demek olabilir. Banka seçiminizi yaparak gümüş alım satımı ile kar elde edebilirsiniz. 

TEB Gümüş Hesabı 

1000 saflıkta gümüş madeninden tasarruf etmek üzere Türkiye Ekonomi Bankası gümüş hesabı kullanılabilir.  Saf gümüş yatırımı ile mali açıdan zarara uğramadan bu madeni satın alabilirsiniz. Tabi satın aldığınız andan sonra ne olacağı önemlidir. Yatırımınızda en az 1 gram gümüş satın almanız gerekir. İşlem limiti açısından TEB bu miktarı alt limit  olarak belirlemiştir. Aldığınız gümüşün alım satımında 0.01 gr ve katları işleme sokulur. 

TEB internet bankacılığıçağrı merkezi, ATM  yöntemlerini kullanarak gümüş hesap kullanımı yapabilirsiniz. Mevduat güvencesi açısından 150 bin TL’ye kadar güvence artılarını kullanabilirsiniz. TEB gümüş hesabı konusunda güncelleme olduğu bilindiği için bankaya önce bilgi almak üzere ulaşabilirsiniz. 

Deniz Bank Gümüş Hesap  

Deniz Bank sık tercih edilen bankalardan biri olarak karşımıza çıkar. Bu alanda yatırım yapan müşteriler için banka güvenli ve keyifli kazanç sağlamayı vaat ediyor. Tüm gün ve saatte sisteme giriş yaparak internet bankacılığı avantajlarını kullanabiliyorsunuz. Satın aldığınız gümüşle beraber birikim yapma ve güvenli şekilde yatırım yapma imkânınız olur. Çalıntı kayıp gibi sorunların da önüne geçmiş olursunuz.  

Deniz Bank gümüş hesabı üzerinde alım satım işlemlerinde masraf ödemesi yapılmamaktadır. Gümüş altın rasyosuna bakarak yatırımlarınızın yönünü belirlemeniz artı sağlar. Gümüş ve altın piyasaları birbiri ile etkileşim halindedir. Gümüş fiyatları ve altın fiyatları kalıcı olarak değişim için birbirini tetikler. Yatırımcılar için önemli diğer bilgi olarak,  küresel düzeyde faiz düşüşü halinde yüksek fiyatlara daha çok rastlanacaktır. 

HSBC Gümüş Hesabı 

HSBC Bankası gümüş al sat işlemleri için ideal bir zemin sağlayan bankadır.  Vadesiz Gümüş Hesabı hizmetinden faydalanarak alım satımlarınızı yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak isteyenler mobil, internet ve şubeleri kullanabilir. Foreks üzerinden yapılacak işlemlerde Kambiyo Muamele Vergisi– KMV oranı %1 olarak belirlenmiştir. Yani yatırımınızdan bu miktar kesinti olur.  Söz konusu kesinti diğer bankalarda da benzer oranda görülebilir. 

Türkiye Finans Gümüş Katılım Hesabı  

Gümüş Katılım Hesabı için hizmet veren bankalardan Türkiye Finans Bankası,  TFX üzerinden işlemlere zemin sunmaktadır. Bankanın gümüş hesap detaylarında işlem miktarı için en az tutar 0.01  gramdır. Gümüşlerin saflığı 999/1000 oranındadır ve Tasarruf Mevduatı Sigortası tarafından 150  bin TL limitle güvence altına alınmıştır. 

Gümüş Katılım hesabında gümüş satın almagümüşten kar payı gibi imkanlar vardır. Gümüş kar payına göre yeni gümüş alarak süreci ilerletebilirsiniz. Gram bazında bankaya yatırdığınız gümüşlerin vadeye göre değerlenmesini takip edebilirsiniz.  

Kuveyt Türk  Vadesiz Gümüş Hesabı 

Vadesiz gümüş hesabı açarak Kuveyt Türk’te yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Satın alacağınız ve değerlendireceğiniz gümüş TL, EUR ve USD  para birimlerinden işleme sokulmaktadır. 1000 saflıkta olan gümüşlerde yine güvence miktarı 150  bin TL’ye kadar belirlenmiştir. Dileyen kişiler fiziksel olarak gümüş yatırımlarını talep etmeleri halinde alabilmektedir. Bunun için önceden verilen süre ve miktar sınırı konusunda bankayla görüşme yapılması önerilir. 

Emlak Katılım 

Emlak Katılım Bankası’nda Kıymetli Maden Gümüş Hesabı açtırmak istediğinizde 1000 saflıkta gümüş işlemi yapılabilir. Havale, EFT, ödemeler, para yatırma ve çekme işlemlerini sürdürebilirsiniz.  Başka değerli  madenlerden alabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!