SEO’ya Uygun Makale Nasıl Yazılır? SEO Dostu Makale Yazma Teknikleri

Bugün sizlerle seo nedir, neden yapılır, kuralları nelerdir, Seo kurallarına uygun makale nasıl yazılır, seo dostu makale yazma teknikleri üzerine incelemeler yapacağız. Daha önceki konularda bahsettiğimiz gibi internetten para kazanma yöntemi olarak makale yazmak çok popüler bir hale geldi. Bir çok kişi evde oturduğu yerden makale yazmayı amaçlıyor. Fakat makale yazarken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar mevcuttur. Bu hususta en önemli unsur ise yazılacak makalenin Seo kurallarına uygun olmasıdır.

Seo Nedir, Neden Yapılır, Kuralları Nelerdir?

SEO kelimesinin anlamı (Search Engine Optimization) kısaltması olup Türkçe anlamı Arama Motoru Optimizasyonudur. Arama motorlarının web sitelerini daha kolay bir şekilde algılayıp taraması için yapılan özel teknik düzenlemelerdir.

SEO Neden Yapılır? Arama motoru optimizasyonu yani SEO, arama motorlarının örneğin Google’nin herhangi bir web sitesini kolay bir şekilde tarayabilmesine imkan sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirmektir.

SEO (Search Engine Optimization) web sitesini optimize ederek, hedeflenen anahtar kelimelerin Google veya diğer arama motoru aramalarında ilk sıralara yükseltilmesi kısaca ilk sıralarda çıkarma tekniğidir.

Şimdi gelelim Seo kurallarına uygun makale nasıl yazılır konusuna…

Seoya uygun makale yazabilmek için Google’da gündemde olan ve uzun vadede gündemde kalacak konuları araştırıp bulduğumuz konularla ilgili Google’de en çok aratılan terimleri incelememiz gerekiyor. Daha sonra bu terimler üzerine yazacağımız makalenin içerisinde zaman zaman yer vereceğimiz kalıp cümleleri belirleyeceğiz. Bu işlemi de şu şekilde yapacağız. Örnek verecek olursak, diyelim ki Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile ilgili bir makale yazacağız. Hemen Google arama kutusuna Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz yazıyor ve altta çıkan arama sonuçlarını inceliyoruz. Çıkan bu sonuçların tamamını makalemizin içerisinde zaman zaman bazı yerlerde kullanıyoruz. Çünkü sitemize ekleyeceğimiz bu yazımıza ziyaretçiler bu kelimeleri aratarak gelmiş olacaklar. Bu terimleri kalın italiklerle belirtirsek Google’nin gözünde artı bir puan daha kazanmış oluruz.Bu yapacağımız kullanış kalın punto ile de belirtilmeli aynı zamanda.

Dip not: Google botları bir sitedeki içeriği indexlerine eklemek üzere tarama yaparken öncelikle ilk paragraftan başlar. Bu durumu avantaja çevirmek için de özellikle ilk 3-4 cümle içerisinde bu terimleri bulundurmak çok faydalı ve yerinde bir uygulama olacaktır.

Neden seoya uygun makale yazmayı amaçlıyoruz?

Arkadaşlar makale yazma mantığı her sektörde olduğu gibi hem insanları cevabını öğrenmek istediği konularda detaylı bilgilendirme hem de kazanç sağlama amacını gütmektedir. Gerek sitenin gerekse de ilgili makalelerin arama yapıldığında Google arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkıp rahatlıkla bulunabilmesi ve popülerleşmesi adına bu unsurlara dikkat etmek gerekmektedir.

Seoya uygun makale yazmanın püf noktalarına değinecek olursak bahsettiğimiz gibi güncel olanı takip etmek ve arananlar kısmında popüler olan cümlelere hakim olmak gerek. Böylelikle seoya uygun makale nasıl yazılır sorusunun cevabını almış oluyoruz.

Bilgi Tarif ailesi olarak bizlerde makale yazımı esnasında bu hususlara ivedilikle dikkat etmeye çalışıyor ve siz değerli ziyaretçilerimize kaliteli kolay bulunabilir ve kolay anlaşılabilir içerikler üretmeye çalışıyoruz. Seoya uygun makale yazımına dikkat edip popüler olan konuları özgün yani benzersiz bir şekilde nitelikli işleyebilirseniz sizler de iyi bir makale yazarı olur ve çalıştığınız kurum yahut websitesinde değer görebilirsiniz. Bu işinizin devamı açısından çok önemli bir husustur. Bahsettiğimiz bu noktalara dikkat ederseniz yazacağınız her makalenin de pratiğiyle iyi bir makale yazarı olursunuz.

Yazacağınız makaleler için şimdiden kolay gelsin diyoruz ve Bilgi Tarif ailesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize mutlu forumlar diliyoruz!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!