YouTube İzlenme Oranlarını Artırmak İçin Altın Öneriler

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de içerik üreticilerine para kazandırmaya devam eden YouTube’da, bu nedenle izlenme oranları ciddi önem taşıyor. YouTube izlenme oranlarını artırmak için altın öneriler başlığı altında, izlenme oranlarınızı artırarak YouTube üzerinden nasıl daha fazla kazanabileceğiniz hakkında öneriler sunduk. 

Önerilerimizi dikkate almanız, videolarınızın daha fazla öne çıkmasını ve dolayısıyla bu platformdan daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır. 

YouTube İzlenme Oranlarını Artırmak İçin Altın Öneriler 

İnsanların İlgisini Çekecek Konulara Eğilin 

YouTube İzlenme Oranlarını Artırmak İçin Altın Önerilerİnsanlar, kendilerinin ilgisini çeken konulara genellikle tepkisiz kalamazlar. YouTube gibi bir ortamda ise bunun sonucu olarak, video izlenmeleri, beğenmeler ve yorumlar olarak daha fazla geri dönüşüm almak mümkündür. 

İster gündeme dair ilgi çekici konsepte yayınlar yapabilir ya da isterseniz, kendinize özgü videolarla insanların ilgisini çekebilirsiniz. 

Dikkat Çekici Başlıklar 

Başlıklar yani video isimleri kullanırken video içeriğinin dışında bir şeye vurgu yapmadan başlıklarınızda dikkat çekici terimler kullanmak, video izlenme sayınızı mutlaka artıracaktır.  

Başlıkların bir diğer önemi ise, arama motorları üzerinden videolarınıza ziyaretçi çekmektir. İnsanların videonuzla ilgili arayabilecekleri terimleri iyi düşünerek atacağınız başlıklar, videonuzun Google gibi arama motoru sonuçlarında da daha yukarıda çıkmasını sağlayacaktır. 

Video Açıklamaları 

Birçok YouTuber yani YouTube içerik yayıncısı, video açıklamaları kısmını ihmal etmektedir. Hatta bu kısma hakkıyla değinen içerik üreticisi sayısının çok ama çok az olduğunu söylemek, yerinde olacaktır.  

Arama motorları, videoların içeriğini okuyamazlar. Videoların içeriği hakkında ancak başlıklar ve açıklamalarla fikir sahibi olan yapay zekânın sizi daha fazla öne çıkarmasını istiyorsanız, video açıklamalarına önem vermeniz gerekir.  

YouTube izlenme oranlarını artırmak için altın öneriler listemizde kesinlikle dikkat etmeniz gereken video açıklamaları, videonuzla alakalı bir anlatıma sahip olmalıdır. Yani sadece anahtar kelime doldurup insanların midesini bulandırmak yerine, video içeriği hakkında bilgi veren 200-300 kelimelik hatta daha uzun açıklamalar yapmanız, daha bulunabilir olmanızı sağlayacaktır. 

Kendinize Özgü Konseptiniz Olsun 

Videolarınızı çekerken sürekli başkalarından ilham almak yerine, tarz oluşturan bir yapıya sahip olmanız tercih edilen bir YouTuber olmak için önem taşır. Elbette ki başkalarının ortaya koyduğu tarzlardan yararlanabilirsiniz. Ancak kendinizin de yeni tarzlar katarak çekimler yapması, insanların sizin videolarınızla karşılaştığında izlemek istemelerine neden olacaktır. 

Video Ses ve Görüntü Kalitesi 

Daha önceden videolarınızı izlemiş olan insanların yeniden videolarınızı tercih etmesi için, ses ve görüntü kalitesi oldukça önemlidir. YouTube izlenme oranlarını artırmak için yapılması gerekenler arasında mutlak bir öneme sahip olan ses ve görüntü kalitesi, sizi başarıya ulaştıracak önerilerimizden biridir. 

Etkileşimlere Yanıt Verin 

İnsanlar yorum yaparak, beğeni yaparak ya da dislike yaparak yani videolarınızı beğenmeyerek etkileşime geçebilir. Yorumlara doğrudan uygun bir dil ile cevap vererek, etkileşimi artırabilirsiniz. Like sayınızın fazla olması durumunda burada rehavete kapılmayarak, kalitenizi artırarak devam edin.  

İnsanların videolarınız için dislike seçeneğini kullanacağını da, asla unutmayın ve moralinizi bozmayın. İnsanların vereceği bu etkileşimlere, her zaman daha iyisini yaparak cevap vermeniz yine YouTube’da başarılı olmanın yolları arasındadır. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!