2-3 Kredim Var Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

2 – 3 Bankada Kredim Var Kredi Kapatma (Borç Transferi) Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Tüm dünyanın zor günlerden geçtiği bu günlerde, özellikle birçok kişi borçlarını ödeyemediğinden dolayı borçlar birikmiş durumda. Kredi borçları da ödenmeyen borçlar arasında yer alıyor. Hal böyle olunca bazı bankalar vatandaşlara kredi kapatma kredisi verdiğini duyurdu. Vatandaşlar sıklıkla 2-3 kredim var kredi kapatma kredisi, borç transferi kredisi veren bankalar hangileri, borç transferi yapan bankalar sorusunu sorar oldu. Peki borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri?

2-3 Kredim Var Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?
2-3 Kredim Var Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan 2-3 kredim var kredi kapatma kredisi veren bankalar hangileri, kredi kapatma kredisi veren bankalar, kredi kapatma kredisi hesaplama, kredi kapatma kredisi ziraat, kredi kapatma kredisi garanti, kredi kapatma kredisi teb, kredi kapatma kredisi yapı kredi ve kredi kapatma kredisi Akbank gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık… 

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri? 

Borç Transferi Kredisi: Birden fazla bankaya borcunuz bulunuyorsa borç kapatma kredisi yani diğer adıyla borç transferi kredisi sizler için bulunmaz bir nimet niteliği taşıyor. Çünkü bu sayede hem tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabiliyor, hem de ayda toplam ödediğiniz taksit tutarını düşürebiliyorsunuz. Üstelik devlet desteğiyle birlikte borç kapatma kredisi veren bankaların faiz oranı çok daha düşük.

Peki borç kapatma kredisi veren bankalar hangileri? 

  • Denizbank 
  • Ziraat Bankası 
  • QNB Finansbank 
  • Akbank 
  • Vakıfbank
  • Şekerbank 

Yukarıda sayılan bankalardan birine başvurarak borç kapatma kredisinden faydalanabilirsiniz. Bu bankalar, diğer bankalara olan borcunuzu kapatıp tüm borcunuzu tek bir çatı altında toplamanız için müşterilere imkân sağlamaktadır. 

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nelerdir? 

Yukarıda da bahsedildiği üzere borç kapatma kredisi, özellikle birden fazla yere borcu olan kişiler için oldukça avantajlıdır. Ancak her kredi de olduğu gibi borç kapatma kredisi çekerken de birtakım şartları karşılamanız gerekmektedir. Peki borç kapatma transfer kredisinin şartları nelerdir? 

Borç kapatma transfer kredisi sayesinde, tüm borçlarınızı 36 aya kadar vade fırsatıyla oldukça düşük faizlerle tek bir çatı altına toplayabilirsiniz. Bankaların, kişiye borç kapatma kredisi verirken diğer kredilerde olduğu gibi dikkat ettiği en önemli etken findeks kredi notudur. Findeks kredi notu, bugüne kadar olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı ne sıklıkla ve düzenle ödediğinizi kanıtlayan bir nottur. Findeks kredi notları, 0 ila 1900 arasında değişmektedir. 0 en düşük not iken 1900 en yüksek kredi notudur. Borç kapatma kredisi verirken bankaların dikkat ettiği diğer etken de kişinin üzerinde, kredi tutarının toplam değerini karşılayan nitelikte mülk bulunup bulunmadığıdır. Bu sayede olası bir ödememe durumuna dair bankalar, kredi tutarını garantiye almış olurlar. 

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?  Kimler Borç Transferi Yapabilir?

Borç kapatma kredisi başvurusunu ne yazık ki sadece banka şubelerinden yapabilirsiniz. Bu nedenle internet üzerinden yaptığınız ihtiyaç kredisi başvurularına olumsuz sonuç almanız size borç kapatma kredisi çıkmayacağı anlamına gelmemektedir. Her kredi, belli başlı şartları karşılayan kişilere verilmektedir. Peki borç kapatma kredisi kimlere verilir? 

Öncelikle borç kapatma kredisi için öncelikle birden fazla yere borcunuz bulunması gerekmektedir. Bu sayede bankalar, size bütün borçlarınızı tek çatı altında toplama imkanını sunabilir. Borç kapatma kredisi başvurusu yaparken, kredi çekeceğiniz bankanın sizden istediği bilgileri eksiksiz ve tam şekilde vermeniz gerekmektedir. Bu sayede ekranlarda ne kadar ve kaç yere borcunuz olduğu görünecektir. Bu sayede banka, size vermesi gereken kredi miktarını belirleyecektir. Borç kapatma kredisi, kişinin hesabına nakit olarak yatırılmamaktadır. Borçlu olduğu bankaya/kuruma/kişiye gönderilerek borcun tamamen kapanmasını kapsamaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!