2020’nin En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

2020’nin en iyi görüntülü konuşma uygulamaları ile uzaktaki sevdiklerinizle hasret giderebilir, iş ve diğer ihtiyaçlarınız için görüntülü görüşme yapabilirsiniz. 

Özellikle korona virüs salgınıyla daha fazla kullanılmaya başlanan görüntülü konuşma uygulamaları, bundan sonraki süreçte de akıllı telefon kullanımına yönelik alışkanlıklarımızı değiştireceğe benziyor. Neredeyse tamamı ücretsiz olan bu uygulamaları kullanarak işlerinizi daha iyi takip edebilir, sevdiklerinizi canlı olarak görerek hasretliğe birazda olsa son verebilirsiniz. 

Akıllı Telefonlar İçin 2020’Nin En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları 

Skype 

2020’nin En İyi Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Bilgisayarlarda da kullanılabilen Skype, 2020 yılının olduğu gibi önceki yıllarında en popüler görüntülü görüşme uygulamaları listelerinin vazgeçilmeziydi.  

Tıpkı telefon listesi gibi Skype kullananları listenize ekleyebileceğiniz mobil uygulama, dosya transferi ve sesli görüşme gibi özellikleri de bir arada sunuyor. Ücretsiz olan Skype, Microsoft ürünlerinden biri olup bunu söylemek bile genel kalitesi hakkında bilgi edinmeniz için yeterlidir. 

Skype’ın en önemli bir diğer özelliği ise, video konferans yapabileceğiniz bir uygulama olmasıdır. Tam 50 kişiye kadar ücretsiz video konferans yapılabilmesine imkân vermesi, Skype’ın bu listede yer almayı hak etmesinin en önemli nedenlerinden biridir. 

Zoom 

Pandemi döneminde çok daha fazla öne çıkmayı başaran Zoom, bu dönemde birde talihsizlik yaşadı. Güvenilir olmadığı yönünde çıkan haksız iddialar nedeniyle kullanımında biraz düşüş olsa da, bu iddiaların çürütülmesinden sonra kullanım bakımından yükselme grafiğini yeniden yakaladı. 

Zoom uygulamasını corona virüs salgınında öne çıkaran özelliği ise, gelişmiş video konferans seçeneklerine sahip olması oldu. Birçok kurum ve kuruluş, Zoom uygulamasıyla toplantılar gerçekleştirip faaliyetlerini video konferans yöntemiyle yürütmeye çalıştı. 

Google Duo 

Google, zaten her alanda başlı başına dünya devinde bir marka olması sebebiyle, ürünleri de bir hayli tercih ediliyor. 2020’nin en iyi görüntülü konuşma uygulamaları arasında yer alan Google Duo, dünya devi şirketin bu alandaki en iyi uygulamalarından biridir. 

Google Duo kullanmak istiyorsanız, telefon numaranızı onaylatmanız gerekmektedir. Sesli ve görüntülü konuşmalar yapacağınız Google ürünü, sağladığı görüntü ve ses kalitesiyle de birçok insanın önemli tercihleri arasında yer alan oldukça başarılı bir uygulamadır.  

WhatsApp 

En pratik ve en kullanışlı uygulamalardan biri olan WhatsApp’ın yer almadığı akıllı telefon, neredeyse yok diyebiliriz. Hızlı bir şekilde yazılı, sesli ve görüntülü görüşmeler yapabileceğiniz uygulama, video, metin belgeleri, fotoğraflar ve PDF formatındaki dosyalar gibi farklı birçok dosya transferinin de hızla gerçekleşmesini sağlıyor. 

FaceTime 

Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bir uygulama olsa da, böyle bir uygulamanın sadece Apple cihazlarına özel olması biraz üzücü.  

Görüntü ve ses kalitesi konusunda oldukça başarılı olan FaceTime, dosya transferi konusunda da sağladığı hızla Apple ürünü tablet ve akıllı telefon kullanıcılarının mutlaka yer vermesi gereken uygulamaların başında geliyor. 

BiP 

Turkcell ürünü olan BiP, 2020’nin en iyi görüntülü görüşme uygulamaları arasında yer almaması haksızlık olurdu. Özelikle Türk geliştiriciler tarafından emek verilmiş olması dahi, ülkemizde böyle çalışmaları desteklemek ve saygı duymak adına listemizde yer almasına neden olabilir. 

Ancak biz konuya fazla duygusal yaklaşmayıp, BiP tarafından sunulan özellikleri nedeniyle uygulamayı listemize dâhil ettik. 10 kişiye kadar video konferans yapabilme imkânı veren uygulama, Android ve İOS cihazlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Üstelik dosya transferi konusunda da, kendini bir hayli geliştirmeyi başardı. 

2020’nin en iyi görüntülü sohbet uygulamaları listemizden, hangi uygulamayı kullanılıyorsunuz? Ya da listemizin dışında, sizin memnuniyetle kullandığınız uygulama hangisi? Yorum kısmından bizimle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!