Facebook Videoları Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır? Facebook Mobil Veri Tasarrufu

Facebook, tüm dünyada popüler olan ve bir çok insan tarafından kullanılan bir sosyal medya platformu. Gelişen çağ doğrultusunda teknolojinin de gelişmesiyle iyiden iyiye vazgeçilmez bir hal aldı. Doğal olarak kullanıcılar gün içerisinde Facebook’a sık sık giriş yapıyor ve gezinti esnasında videolar otomatik olarak oynatılmaya başlanıyor. Bazı kullanıcılar kısıtlı internete sahip oluyor ve Facebook’un videoları otomatik oynatma özelliği bu kullanıcılar için hiç de hoş olmuyor. Çünkü kullanıcılar mobil veri tasarrufu yapmak istiyor ancak bu otomatik oynatma özelliği buna izin vermiyor.

Mesela kendimden örnek verecek olursam, şehir değiştirdiğimde yeni yerleştiğim yerde hemen internetimi bağlatamadığım için mobil veri kullanmaya başlamıştım. Ben de sık sık Facebook’a giriş yapan bir kullanıcıyım ve doğal olarak Facebook’un videoları otomatik oynatma özelliği benim de karşıma çıktı mobil veri esnasında. Bu durum elbetteki kısıtlı internetimde sıkıntı yarattı. Bu noktada bunun çözümünü araştırmaya karar verdim ve çözümünü buldum.

Facebook Videoları Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Evet, mobil veri düşmanı bu özelliği nasıl kapatacağımıza geldi sıra. Aslında çok basit bir işlem ancak buna neredeyse hiç gerek duymadığımız için araştırmamış oluyoruz ya da mobil verimiz araştırmaya yetmiyor 🙂

Şimdi arkadaşlar, Facebook’a giriş yapıyoruz ve yan sekmede ayarlar kısmını bulup giriş yapıyoruz. Orada videolar ve fotoğraflar adlı bir bölüm olacak oraya tıklıyoruz ve işte karşımıza videoları otomatik oynatma özelliği seçeneği geliyor. Buraya giriş yapıyoruz ve karşımıza seçenekler çıkıyoruz. Burada ”Videolara Asla Otomatik Oynatma” seçeneğini seçiyoruz ve sorunumuzu çözüyor.

Bol mobil tasarruflu günler!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!