Facebook yayından kaldırılan sayfayı tekrar aktif etme kesin çözüm

Facebook Yayından Kaldırılan Sayfayı Tekrar Yayına Sokma, Tekrar Aktif Etme Yöntemi… Facebook’ta kapanan sayfa tekrar açılabilir mi, yayın hakkı elinden alınan sayfa tekrar yayınlanır mı, yayın hakkı engellenen sayfaya nasıl itiraz ederim  şeklindeki sorularınızın cevabı için lütfen yazımızı sonuna kadar dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Özellikle de son zamanlarda sosyal medya devi Facebook’un gerek profillerde gerekse de sayfalarda almış olduğu güvenlik tedbirleri ayyuka çıkmış durumda. Facebook kullanıcılarını ve kullanıcılarının özel bilgilerini korumak amaçlı güvenlik tedbirlerini, güvenlik önlemlerini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Böyle de olmalı zaten buraya kadar sorun yok. Ama ne var ki konu özellikle de biz webmasterler için sayfanın önemi reklam yapmaktan geçtiği için elimizdeki mevcut sayfaların zaman zaman ya tamamen kapandığını ya da bize itiraz hakkı tanımak için sayfanız yayından kaldırılmıştır uyarısını bizlere ilettiğini sıklıkla görmekteyiz.

İşte tam da bu noktada uzun zamandır başvurduğum ve her defasında da olumlu sonuç aldığım çok basit yöntemi sizlerle paylaşacağım.

Eğer Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda kullanmakta olduğunuz Facebook sayfanızla ilgili “Sayfanız Yayından Kaldırılmıştır” uyarısıyla karşılaşırsanız sakın üzülmeyin her şeyin bir çaresi olduğu gibi bu sorunun da elbette bir çaresi mevcut.

Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey sayfanız da özellikle de son zamanlarda paylaşmış olduğunuz bağlantı içeren paylaşımları veya var ise müstehçen sayılabilecek ibareleri, yazıları derhal sayfanızdan kaldırmak ve yayın hakkı alınmış olan sayfanıza itirazda bulunmaktır.

Sayfanızdaki uygunsuz sayılabilecek içerikleri kaldırdıktan ve itiraz ettikten sonra en fazla 3 gün beklemek ve en geç üç gün sonra facebook yayın hakkı alınan sayfayı tekrar yayına almanın mutluluğunu yaşamaktır.

Unutulmamalıdır ki Facebook sayfaları profil hesaplarına göre daha zor kapanmaktadır. Yani Facebook sayfaları kolay kolay kapatma yanlısı değildir.

DİP NOT: Özellikle dikkat edilmesi gereken diğer bir konu sayfada özellikle reklam amaçlı web sitenizden paylaştığınız herhangi bir içerik yani bağlantı Facebook tarafından sayfadan kaldırıldıysa veya herhangi bir içeriği, bağlantıyı paylaşırken Facebook spam uyarısı veriyorsa sakın ola ki o içeriği paylaşma konusunda ısrarcı olmayın. Aksi halde sadece paylaşılan bağlantı değil web siteniz daha doğrusu sitenizin ana domaini Facebook’ta spama girebilir ve bu durumun telafisi mümkün olmayabilir.

Bu konuda sizlere tavsiyemiz sayfanızda sayfa kurallarına aykırı olabilecek içerikleri paylaşımları kaldırıp sayfanın üst kısmında bulunan itiraz et kısmından yorum kısmına bir daha ki sefere daha dikkatli olacağım sayfa ve ahlak kurallarına aykırı davranış ve paylaşımlardan kaçınacağım bu tür içerikler asla paylaşmayacağım şeklinde yorumunuzu ekleyip itirazınızı göndermeniz yönündedir. En geç 3 gün içerisinde sayfanın sayfa desteği kısmında sizin gönderdiğiniz ve size Facebook yetkililerinden gelen mesajlar yer almaktadır. İnşallah bu yöntemle sayfanızı tekrar yayına sokarsınız.

Varsa sayfa kurallarına aykırı paylaşımları kaldırıp özellikle kastım reklam amaçlı paylaşılan bağlantı paylaşımlarından bunları kaldırıp itiraz ettiğimizde genelde itiraz etmeye müteakip 3 gün içerisinde olumlu olumsuz geri dönüş yapıyorlar tabi Facebook yeni bir sistem geliştirmediyse malum Google gibi Facebook’ta her an her dakika yeni yeni yöntemlerle karşımıza çıkabiliyor.

Alternatif itiraz metni olarak alttaki metni de kullanabilirsiniz.

“Hi Facebook,
I did not do anything intentionally and it is not my intention to violate any term and condition of the Facebook page please accept my appeal.
Thanks”

facebook kapatılan sayfayı geri açtırma, facebook kapatılan sayfayı geri alma, facebook yayından kaldırılan sayfayı açma, Kapanan Facebook sayfası nasıl geri açılır, yayın hakkı alınan sayfayı tekrar yayına alma

2 Yorumlar
  1. Osman diyor

    Ïyï gunler efendim benim osman boztepe isimli onaylı sayfama ulasamiyorum yöneticilikten cıkarilmistim baskalari tarafindan ama simdi sayfam hic gozukmuyor ne yapabilirim

  2. Elmar diyor

    merhaba. benim facebook da 107 binlik iddaa sayfam nedensiz sekilde kapatildi. Canli destekle baglanti kurdum, bana sayfanizin hicbir kurallari ihlal etmedigi soylendi. Bana bir forum gonderdiler, oraya bas vurdum maalesef 11 gundur ki oradan cevap alamiyorum. Bana bu konuda yardimci olursaniz memnun olurum. Bu sorunu hall ede bilene iyi para vericem.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.