Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır ?

Coronavirüs nedeniyle artık devir temassız işlem yapabilme devri oldu. Bu anlamda hayatımızın her alanında sosyal mesafemizi koruyup, maske ve eldivenlerimizi takarak hayatımızı devam ettirirken, bir çok işlemi de eldivenlerimiz olduğu halde temas etmeden yapmaya çalışıyoruz. Önceden kartımızı evde veya işyerimizde unuttuğumuz dönemlerde kullandığımız bankaların kartsız işlemleri artık pandemi nedeniyle, kartımızı evde unutmasak bile tercih ettiğimiz bir yöntem haline geldi. Hal böyle olunca yediden yetmişe herkes, kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır adlı konuyu araştırır oldu. Bugün sizlere garanti bankasının kartsız para çekme yöntemlerinden olan , garanti bankası QR kod ile kartsız para çekme, Garanti Bankası cepbank ile kartsız para çekme ve son olarak garanti bankası referans koduyla para çekme yöntemlerini anlatacağız. Önce kartsız para çekme nedir ? bu konudan kısaca bahsedelim.

Kartsız Para Çekme Nedir ?

Herhangi bir şekilde bankaya ait bir kredi kartı ya da vadesiz hesap kartımız olmadan , bankamızın mobil uygulamasıyla , atm’yi birbirine senkronize bir şekilde eşleştirip çalıştırarak işlemlerimizi tamamlamaktır.  Bugünlerde atm’lere gittiğimiz zaman gencinden yaşlısına bir çok kişi bankaya ait kart yerine cep telefonundaki mobil uygulamaya girişler yaptığını görüyoruz. Baştan beri var olan bu sürece özellikle belli bir yaş üstünün alışması zor olacak ama hem pandemi nedeniyle hem de aceleyle bir yerden çıktığımız zaman cüzdanımızı orada unutup acil para ihtiyaçlarımızı karşılamak amacıyla kartsız para çekme işlemi büyük bir kolaylık.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır ?  Garanti Bankası Kartsız Para Çekmek

Garanti Bankası QR Kod İle Kartsız Para Çekme

Garanti bankasına ait kartsız para çekme yöntemlerinden birisi Garanti Bankası QR kod ile para çekme yöntemidir. Kartsız para çekme yöntemlerinin tamamı için Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasını indirmelisiniz. Garanti cep şubesine ait Garanti mobil bankacılık uygulamasını indirdiyseniz. Garanti bankası QR Kod ile kartsız para çekme işlemi için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • Garanti BBVA cep şubesi uygulamasına bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
 • Garanti cep şube uygulamasına giriş yaptıktan sonra QR işlemler menüsüne dokunun.
 • Açılan menüde çekme istediğiniz tutarı yazın , bundan sonraki kısımda parolanızı yazın.
 • Telefonunuzun kamerası açılacaktır.
 • Atm’den de kartsız işlemler menüsüne ekrandan dokunun ya da tuşlardan giriş tuşuna basın. para çekme > QR kod ile para çekme alanına gelin. Telefonunuzun kamerasını atm’de çıkan kodun olduğu ekrana okutun.

Hepsi bu kadar artık paranızı atm’den alabilirsiniz.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır ?
Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır ?

Garanti Cep Bank İle Kartsız Para Çekme

Garanti bankasının bir diğer kartsız para çekme yöntemi garanti cep bank yöntemiyledir. Bu işlem için yine cep telefonumuzda garanti bankasına ait garanti bbva mobil uygulamasının yüklü olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Garanti cep bank ile kartsız para çekme işlem adımları şu şekildedir :

 • Garanti Bankası mobil uygulamasını açıyoruz.
 • Para gönderme seçeneklerinden cep bank ile para göndermeyi seçiyoruz ve para göndermek istediğimiz kişinin numarasını ister elle , istersek rehberimizden seçiyoruz, göndermek istediğimiz para tutarını giriyoruz ve gönderiyoruz.
 • Karşı tarafa yani para gönderdiğimiz cep telefonu numarasına örnek bir mesaj olarak “Ahmet Yıldırım ( kişi ismi temsilidir. ) Garanti CepBank ile size para gonderdi. Istediğiniz bir Garanti Paramatik ATM’sinden 7 gun icinde kartsiz para çekebilirsiniz. Şifre:xxxx” şeklinde mesaj gidiyor.
 • Parayı gönderdiğimiz kişi en yakın Garanti Bankası atm’sine gidiyor.
 • Atm’nin dokunmatik ekranında kartsız işlemler menüsüne dokunuyor ya da tuşlardan giriş tuşuna basıyor.
 • Para çekme > cepbank ile para çekme kısmına dokunuyoruz.
 • Para gönderen kişinin cep telefonu numarası, sizin cep telefonu numaranız, gönderilen miktar ve mesajla gelen yazarak paranızı çekebilirsiniz.

Garanti Referans Numarası İle Kartsız Para Çekme

Garanti bankasının bir diğer kartsız para çekme yöntemi referans numarasıyla para çekmektir. Kartsız para çekme işlemlerinin tümünde olduğu gibi Garanti BBVA mobil uygulamamızı, cep telefonumuza Appstore ya da Google play store üzerinden indirip çalıştırıyoruz. Online bankacılık bilgilerimiz ile uygulamaya giriş yapıyoruz. Uygulama giriş yaptıktan sonra şu adımları izleyerek garanti bankası referans numarası ile kartsız para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Garanti cep bank uygulamasına para gönderme seçeneğine dokunoyuruz.
 • Bu menüden referans numarası ile para gönderme seçeneğini seçiyoruz.
 • Hangi hesaptan para çekmek istiyorsak o hesabı seçiyoruz ve Çekmek istediğimiz para miktarını yazıp tamam diyoruz.
 • Bu işlem süreli bir işlemdir yaklaşık 5 dakika içerisinde yani 300 saniye içerisinde atm’ye , uygulamada beliren referans numanızı girerek paranızı çekmeniz gerekiyor.
Garanti Bankası Kartsız Para Çekmek
Garanti Bankası Kartsız Para Çekmek
 • Bu yüzden atm’de sıra bizdeyse belirttiğimiz şekilde garanti mobil uygalamasından referans numaranızı aldıysak, atm’de ekranda yazan kartsız işlemlere menüsüne dokunuyoruz ya da tuşlardan giriş tuşuna basarak kartsız işlem menüsüne gelmiş oluyoruz.
 • Bu menüden sırasıyla para çekme > referans no ile kısmını seçiyoruz.
 • Garanti bankasına ait cep telefonumuzda beliren şifreyi bu alana girerek atm’den paramızı alıyoruz ve işlemlerimizi tamamlamış oluyoruz.

 Garanti Bankası Kartsız İşlem Limitleri

Garanti bankasına ait kartsız işlem limitleri aşağıdaki gibidir. Bir kartlı işlem kadar limiti olmasada günlük bazda işlerimizi yürütebileceğimiz yeterlilikte gözüküyor bu limitler.

Para Yatırma 12.000
Kredi Kartı Borcu Ödeme 12.000
QR ile Para Çekme 3.000

Siz de bu ve diğer tüm yazılarımız için aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere istek, öneri , taleplerinizi iletebilirsiniz, bizleri okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.