Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bugün sizlere gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar, maaş bordrosuz kredi kartı veren bankalar, çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar, işsizlere kredi kartı veren bankalar, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri bu konularda bilgi vereceğim.

Bankalar gelir belgesi olmayan ve bankada hesabı bulunan hemen hemen herkese kredi kartı vermektedir. İşsizlere, öğrencilere, ev hanımlarına kefil talep etmeden, düşük limitlerde , gelir belgesi olmaksızın kredi kartı verebilmektedirler.

Ziraat Bankasın, Halk Bankası, Vakıf Bank gibi devlet bankaları gelir belgesi olmadan kredi kartı vermemektedirler. Gelir belgesi olmadan kredi kartı alabileceğiniz bankalar, özel bankalardır.

Maaş Bordrosuz Kredi Kartları

Bankalar aslında sizin ev hanımlarına, öğrencilere, işsizlere kredi kartı çekinmeden verirler.  Sonuçta insiyatif kredi kartı kullanan kişidedir, kredi kartı kullanan kişi, kredi kartını bilinçli bir şekilde kullanırsa, dönem borçlarının tamamını öderlerse, bankalar için bu kişilerin kredi kartı kullanmasında hiçbir sakınca olmaz bu durumda. Banka kredi kartı borcunun ödenip ödenmemesiyle ilgilenir. Zamanında ödemeler yapılıyorsa, hatta kredi kartının günü geçmeden yapılan bu ödemeler dönem borcunun tamamını ödeyecek şekilde ilerliyorsa, bir kaç ay sonra kredi kartı limit arttırımını bile teklif edebilirler.

Kredi kartında da , kredi ürününde olduğu gibi kredi notu önemli bir faktördür. Eğer kredi notunuz yüksekse bankalar o an çalışıp çalışmadığınıza bakmaksızın, hatta iyi bir kredi notuna sahipseniz, yüksek bir limitte kredi kartı verir.

İşsizlere kredi kartı veren bankalar:

  • Ak Bank
  • Odea Bank
  • Garanti Bankası
  • Aktif Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • QNB Finansbank
  • Türk Ekonomi Bankası

Eğer kredi notunuz düşükse, yani 800 puan ve altındaysanız , borçlarınız düzenli bir şekilde ödenmiyor demektedir. Bu durumda bankalar size kredi kartı vermeyebilir.

Çalışmayanlara Kredi Kartı İmkanı

Yukarıdaki başlıkta yer alan bankalara gittiniz ama diyelim ki kredi notunuz sebebiyle kredi kartı alamadınız. Başka bir alternatif yol olarak şu işlemleri deneyebilirsiniz.

  • Ailenizden ve ya tanıdıklarınızdan  geliri olan bir kişinin , gelir bordrosuyla kendinize kredi kartı çıkarttırabilirsiniz.
  • Ailede çalışan ve kredi kartı olan birinin asıl kredi kartı varsa, bundan yararlanarak ek kart çıkarabilirsiniz. Bu ek kart , ana karta bağlı bir kredi kartı olacağı için tüm izinler, tercihler ve limitler asıl kredi kartının belirlediği ölçüde olacaktır. Bunu unutmayalım.

Sonuçta her iki önerilen durumda da alabileceğiniz kredi kartlarını düzenli ödediğiniz sürece bir problem ile karşılaşmazsınız.

İşsiz olanlar tüm bunlara rağmen kredi kartı çıkaramazsanız, bankaya teminat göstererek kredi kartı çıkarabilirsiniz. Bankaya emekliliğiniz, mevduat hesabınızı , hatta varsa gayrimenkullerinizi bile teminat gösterebilirsiniz. Teminat tutarı ne kadar yüksek olursa bankanın size vereceği kredi kartının limiti de o kadar yüksek olacaktır.

İşsizler kredi kartı başvurularını bankaların web sitelerinden güncel bilgileri doğrultusunda yapabilmeleri mümkündür.  Çalışmayanlar kredi kartı başvurularını ilgili bankaların web sitesi üzerinden gerçekleştirirken T.C. kimlik numarası ve güncel cep telefonu numarası gereklidir.

Kredi kartı başvurunuz kabul olursa ve kullanmaya başlarsanız, ödemelerini düzenli yapmanızı öneririz. Bankalar kredi ve kredi kartı ödemelerine çok önem verdiği için sıkı bir şekilde takipte oluyorlar. Bu takip sonucu ödemelerini düzenli bir şekilde yaptığınız görülürse, kredi kartı limitinizin yüksek tutarlara çıkarılması teklif edilebilir. Eğer bu şekilde arttırım teklifi beklemeksizin direkt yüksek bir kredi kartı limitiyle kullanıma başlamak isteyen işsiz vatandaşlarımız, ilgili bankaların şubelerine bizzat uğrayıp görüşme sağlamalılardır.  Yüksek tutarda teminat gösterme durumları var ise sözleşmeli bir şekilde yüksek limitli kredi kartı verilmesi yönünde banka şubeleri yardımcı olacaklardır.

Yazımızda yer alan işsizlere , gelir belgesi olmadan kredi kartı veren bankalar 2019 yılında da düşük limitlerle de olsa kredi kartı vermeye devam etmektedirler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!