İnstagram Hesap Çeşitleri ve Özellikleri, İnstagram Kaç Türlü Hesap Açılabilir?

İnstagram Hesap Türleri ve Özellikleri, İnstagram’da Kaç Çeşit Hesap Açılabilir?

Dünyaca en çok tercih edilen ve en çok kullanıcı sayısına sahip olan popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram‘da hesap açmak isteyenlere yol göstermesi açısından İnstagram hesap türleri ve bu bu hesap çeşitlerinin özellikleri hakkında bilgi aktarmak istiyoruz. Peki İnstagram‘da üyelik yani hesap oluştururken seçenek olarak karşımıza çıkan bu hesap türleri nedir, özellikleri nelerdir, İnstagram’da neye göre hangi hesap türünü yani hangi kategoriyi seçmeliyiz gelin birlikte öğrenelim.

Yine ayrıca instagram hesap türü değiştirme, instagram işletme hesabı türleri, instagram hesap çeşitleri, instagram hesap kategorileri, instagram hesap örnekleri, kişisel hesap türü nedir, özellikleri hakkında, işletme hesabı nedir, özellikleri nelerdir, içerik üreticisi hesabı nedir ne işe yarar gibi sık sorulan bu suallere de cevap arayalım.

İnstagram Hesap Türleri ve Özellikleri

Instagram Kişisel Hesap Özellikleri

İnstagram hesabı oluştururken ilk karşınıza çıkacak olan kategoridir. Gelin bu hesap türünün özelliklerinden bahsedelim.

İnstagram Hesap Türleri ve Özellikleri, İnstagram'da Kaç Çeşit Hesap Açılabilir?Kullanıcılar için temel hesap türü olan kişisel hesap türünde üyeler, instagram’ın temel yani standart özelliklerinin tümünü kullanabilmektedir. Bunlar arasında post (durum), hikaye paylaşımı ve canlı yayın yapma gibi bir çok özellikler bulunmakta fakat diğer özelliklere göre kullanım özellik yelpazesi oldukça dardır.

Instagram İşletme Hesabı ve Özellikleri (Profesyonel Hesap)

Profesyonel hesap türü olan İnstagram işletme hesabı, yukarıda bahsettiğimiz temel yani kişisel hesaptan daha kapsamlı olup daha zengin özelliklere sahiptir. Özellikle ürün ve hizmet satışı ile ilgilenen kullanıcılara yönelik bir hesap türüdür. İnstagram kişisel hesap türünden instagram işletme hesabına geçiş yaptığınız takdirde takipçileriniz hakkında daha detaylı bilgi ve istatistikler elde edebilirsiniz.

İşletme hesabı sayesinde ayrıca profilinizi ziyaret eden kullanıcıların size rahatlıkla ulaşabilmesi için dilerseniz e-posta adresinizi ve telefon numaranızı ekleyebiliyorsiniz.

İşletme hesabının en önemli bir diğer özelliği de, işletmeniz veya ürünlerinizle alakalı reklamlar oluşturabilmenize yani İnstagram’da reklam verebilmenize imkan sağlıyor olmasıdır. Böylelikle potansiyel müşterilerinize ulaşmanız daha kolay hale gelmektedir.

İnstagram işletme hesabı ile sıkça sorulan sorular için hazır yanıtlar oluşturmanız  ve böylelikle de benzer sorular soran müşterilerinize daha hızlı cevaplar verebilmeniz mümkün olacaktır.

İnstagram işletme hesabının en faydalı özelliklerinden bir tanesi de markalı içerik paylaşımına imkan tanımasıdır. Bu sayede onayladığınız hesaplar kendi postlarında veya içeriklerinde hesabınızı etiketleyerek sizinle bir nevi iş ortağı olduklarını gösterebilmektedirler. Bu özellik, markalaşma müşteri sadakati ve influencer marketing çalışmalarında kullanabileceğiniz güzel ve oldukça faydalı bir özellik diyebiliriz.

İntagram işletme hesabının işletmelere bir diğer katkısı (ki bizce en önemli katkılarından bir tanesi) ise 10 bin takipçinin üzerinde olan hesapların hikaye paylaşımlarında web sayfalarına bağlantı (link) verilmesine imkan sunmasıdır. Bu özellik sayesinde hikayeleriniz üzerinden web sayfanıza yani web sitenize organik trafik sağlamanız kısaca ziyaretçi çekmeniz çok daha kolaylaşacaktır.

Instagram İçerik Üretici Hesabı ve Özellikleri

Yine bir diğer profesyonel hesap türü olan Instagram içerik üreticisi hesap türünde hesabınızın kategorisini uzmanlık alanınıza göre belirlemeniz mümkün olmaktadır. Bu özelliğiyle instagram içerik üreticisi hesap türünü kişisel markalaşma kapsamında değerlendirebiliriz.

Önerilen kategoriler arasında; sanatçı, bürokrat, bakan, siyasetçi, gazeteci, fotoğrafçı, komedyen, modacı, müzisyen, blog yazarı, yazar, yazılımcı vb. gibi uzmanlık kategorileri bulunmaktadır. Belirlediğiniz kategori etiketinin profil sayfanızda görünüp görünmeyeceğinede siz karar verebilmektesiniz.

İnstagram içerik üreticisi hesap türünde aynen instagram işletme hesap türünde olduğu gibi markalı içerik paylaşımına izin verebiliyorsunuz.

Yine işletme hesap türünde olduğu gibi içerik üreticisi hesaplarında da profil sayfanızı ziyaret edenlerin erişebileceği e-posta ve telefon numaralarınızı profil alanınıza ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca eklemiş olduğunuz iletişim bilgilerinizin takipçilere görünür olup olmayacağını seçebiliyorsunuz.

Tüm bu özelliklerin yanında aynen işletme hesabında olduğu gibi instagram içerik üreticisi hesap türünde de işletmenizle alakalı instagram sponsorlu reklamlar verebiliyor ve böylelikle uzmanlık alanınızla ilgilenebileceğini düşündüğünüz facebook, ınstagram kullanıcılarına bu reklamlar sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak, kişisel hesap türü adı üzerinde standart kişisel özellikli, işletme bir diğer adıyla profesyonel hesap türü firma yani işletme sahipleri ile alakalı son olarak içerik üreticisi hesap türü ise daha çok uzmanlık alanlarıyla zanaat, sanatçı, ressam, müzisyen vs gibi herhangi bir uzmanlık alanını sergilemek ve bunları potansiyel hayranlarına veya müşterilerine ulaştırmak amacıyla tercih edilecek ve kullanılabilecek hesap çeşitleridir.

Umarız yeteri kadar açıklayıcı olmuşuzdur. Yine de eksiklik olduğunu düşündüğünüz kısımlar var ise hiç çekinmeden alttaki yorum yaz bölümünden bizlere iletebilir ve eksiklikleri gidermemize yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın her görüş her fikir bizim için önemlidir ve mutlaka dikkate alınacaktır.

Instagram ile alakalı BURADAKİ yazılarımızı da incelemenizi tavsiye eder sağlıklı günler dileriz…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!