İnstagram hikaye süresi nedir? Nasıl arttırılır?

Bugün sizlere instagram nedir? instagram hikaye süresi nedir? instagram hikaye süresi nasıl arttırılır? IGTV nedir ? konularından bahsedeceğiz.

İnstagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşmanıza yarayan bir uygulamadır. İnstagram Ekim 2010’da kurulmuştur. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları instagram içerisinde bulunan filtreler doğrultusunda filtreleyebilir ve efekt katabilirsiniz. Aynı zamanda ekleyeceğiniz fotoğraf videoları instagram ortamına göndermeden önce, diğer sosyal medya hesaplarını da seçerek,  eş zamanlı olarak facebook, Twitter, tumblr üzerinde de paylaşabilirsiniz.

İnstagram da sadece profil kısmında yapılan paylaşım dışında hikaye kısmında da paylaşımlar yapmak mümkündür. Bu süreçte  kullanıcıların aklına gelen ilk soru instagram hikaye süresi ne kadardır? İnstagram hikaye süresi 15 saniyedir. Süre bu kadar kısa olunca hikaye kısmına eklemek istediğimiz videoların daha uzun olması sebebiyle, ister istemez akıllara instagram hikaye süresi nasıl arttırılır? sorusu geliyor. İnstagram, kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dikkate alarak bu konuda bir çözüm ve IGTV uygulamasını yayınladı.

IGTV nedir?

IGTV, instagram hikaye kısmında dikey formatlı videolar oluşturmanıza yarayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde instagramdaki hikaye kısmında 60 dakikaya kadar videolar çekip paylaşabilirsiniz. Üstelik IGTV üzerinden yayınlayacağınız videolar 24 saat boyunca hikaye kısmından silinmiyor.

IGTV Ayrıca uygulamada sizin için, takip edilen ve popülerler gibi başlıklarda sekmeleri bulunuyor. İzlediğiniz beğebilir ya da direkt mesaj gönderebilirsiniz.

IGTV , sayısı milyonlara ulaşan instagram kullanıcıları ve videoları için çözüm oldu. Ayrıca instagram instagram IGTV üzerinden yayınlanan videolardaki 60 dakikalık zaman sınırlamasını da kaldıracağını söyledi.

1 yorum
  1. Abdurrahman barış diyor

    Mesela birçok Hesabım Var TV’ye nasıl bağlanılıyor

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!