İnstagram Resim ve Video İndirme Yöntemleri

Instagram’dan Nasıl Video İndirilir?

Bugün sizlere instagram resim ve video indirme yöntemleri nelerdir? instagram resim ve video indirme işlemi nasıl yapılır? intagram resim ve video indirme programları nelerdir? gibi konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

İnstagram çok hızlı gelişen ve kullanımı yaygınlaşan bir uygulama oldu. Çevremde gördüğüm kadarıyla instagram’dan çok önce çıkmış facebook’u kullanmayıp instagram kullananlar bile var. Hal böyle olunca instagramdan biraz beklentiler artıyor. İnstagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı ve instagram uygulamasına eklenmesini istediği , instagramdan resim ve video indirme işlemlerinin yapılabilmesi, fakat nedendir bilinmez instagram şimdilik bu konuya duyarsız kalıyor. Belki de kişisel hesap güvenliği, özel hayat vb. durumlardan dolayı olabilir. Fakat çoğu kullanıcının instagram resim ve video indirme işlemi yapmak istemelerinin sebebi, instagram kullanmayan arkadaşlarına, instagram’dan sevdikleri bir bir resim ve videoyu gördükleri zaman arkadaşlarına göndermek istemeleri veya bu resim, videoları whatsapp gruplarından paylaşarak, instagram uygulamasına uğramadan direkt olarak whatsapp üzerinden gelen videoyu izlemek istemeleri.  Bu noktada resimleri ekran görüntüsü alarak arkadaşlarına gönderme konusunu belki bir nebze olsun kendilerine göre çözmüş durumdalar fakat instagramdaki bir videoyu gönderme konusunda zorluk yaşanıyor. İlgili kişinin instagram kullanması gerekiyor dm dediğimiz yani özel mesaj yoluyla paylaşım yapılabilir. Bu işlemde çoğu zaman sayfaların gizli olması sebebiyle can sıkıyor. Örneğin bir video gördünüz, arkadaşınıza göndermek ve onunda izlemesini sağlamak istiyorsunuz ve iyi ihtimalle arkadaşınızında instagram kullandığını düşünelim. Arkadaşınız sizin dm’den gönderdiğiniz bu videoyu izlemek için tıkladığında, sayfanın gizli olması sebebiyle, o videoyu izlemek için önce ilgili sayfayı takip etmesi sonra izleyebilmesi gerekiyor. Özellikle ilgili sayfa takipçi isteklerine onay vermesi durumunda görünebilir hale gelecek türden ise bir videoyu izleme iyice can sıkıcı bir hal alıyor. Kullanıcılar bu tarz sorunlarla karşılaşmamak adına bir diğer yol olan ilgili videoyu yaklaşık başlık isimleriyle google’dan aratıp arkadaşlarına göndermeye çalışıyor.

Tüm bunların çözümü olarak bu yazımızda size daha kısa ve kolay yöntemler olan, instagram üzerinden resim ve video izleme indirme yöntemlerini anlatacağız.

Web Üzerinden İnstagram Resim ve Video İndirme

İnternet tarayıcısı üzerinden web’den resim ve video indirme mümkün. Bu işlem bilgisayarınızdaki bir web tarayıcı üzerinden ya da akıllı telefonunuzdaki tarayıcı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Bunun için yapılması gereken adımlar şöyle:

 • Instagram resmini ya da videosunu açtığınızda, sağ üstte yer alan alt alta 3 noktaya tıklayın
 • ‘Bağlantıyı Kopyala’ seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra downloadgram web sitesine giriş yapın.
 • Kopyalanan bağlantıyı açtığınız web sitesindeki , link kutucuğuna yapıştırın.
 • Daha sonra ‘Download’ butonuna tıklayarak resminizi ya da videonuzu indirebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

İphone Instagram Resim ve Video İndirme Yöntemi

İos işletim sistemli iphone cihazlarda resim ve video indirme yöntemi isterseniz, iphone cihazınızın safari tarayıcısı üzerinden yukarıda belirtilen web üzerinden instagram resim ve video indirme yöntemlerini izleyerek , isterseniz AppStore üzerinden indireceğiniz programlar ile mümkün olmaktadır. Bu programlardan en sık kullanılan 3 tanesini önerip , nasıl indireceğinizi belirteceğiz. İsterseniz başka programlarda araştırabilirsiniz tabii ki. İphone için instagram üzerinden resim ve video indirme programlarından en popüler 3 tanesi:

 • Instant Save
 • Fast Save
 • Inst Down

Bu uygulamaları indirerek , instagram video indirme ve instagram resim indirme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Programların genel kullanımları benzerlik gösteriyor. Bu yüzden genel kullanımın nasıl olacağı yönünde bilgi verelim:

 • Öncelikle Iphone cihazınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın
 • İndirmek istediğimiz Instagram video ya da fotoğrafını açın, sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayıp, indirmek istediğiniz fotoğraf veya videonun bağlantısını kopyalayın
 • Daha sonra yukarıda adı verilen uygulamalardan hangisini indirdiyseniz, onu açın
 • Bağlantısı kopyaladığınız resim veya video otomatik olarak bu uygulamalarda görünecektir
 • Daha sonra ‘Save’ ya da ‘Download’ butonuna tıklayarak resmi ya da videoyu indirebilirsiniz.

Android Instagram Resim ve Video İndirme Yöntemi

Android işletim sistemli akıllı cihazlarda resim ve video indirme yöntemi isterseniz, android işletim sistemli cihazınızın tarayıcısı üzerinden yukarıda belirtilen web üzerinden instagram resim ve video indirme yöntemlerini izleyerek , isterseniz Google Play Store üzerinden indireceğiniz programlar ile mümkün olmaktadır. Bu programlardan en sık kullanılan 3 tanesini önerip , nasıl indireceğinizi belirteceğiz. İsterseniz başka programlarda araştırabilirsiniz tabii ki. Android için instagram üzerinden resim ve video indirme programlarından en popüler 3 tanesi:

 • FastSave For Instagram
 • InstaSave
 • Instasaver

Bu uygulamalar Android instagram resim indirme ve Android instagram video indirme işlemleri için en çok kullanılan uygulamalar arasında. Bu uygulamalar dışında aynı işlevi yapan farklı uygulamalar da indirmek istiyorsanız, Google Play Store arama çubuğuna ‘Instagram Video/Photo Download’ yazmanız yeterlidir. İşinizi görecek tüm programlar bu anahtar kelime altında sıralanacak ve tercih yaparak kullanabileceksiniz.

Uygulamaların genel kullanımı ise;

 • Android işletim sistemli cihazınızdan Instagram hesabınıza giriş yapınız,
 • Daha sonra indirmek istediğiniz resim/video’nun bağlantısını kopyalayınız,
 • Daha sonra kullandığınız Instagram video/resim indirme programını açınız,
 • Bağlantısını kopyaladığınız içerik otomatik olarak uygulamada gözükecektir,
 • Daha sonra ‘Save’ ya da ‘Download’ butonları yardımıyla içeriği indirebilirsiniz.

Umarım yazım size faydalı olmuştur. Herkese iyi günler dilerim.

1 yorum
 1. Bahar diyor

  Ne yapıyorsun?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!