Instagram silme işlemi nasıl yapılır? Instagram nasıl kapatılır?

Merhaba değerli okurlar, bugün sizlere Instagram silme işlemi nasıl yapılır? Instagram nasıl kapatılır?  

Siz de instagramdan sıkıldıysanız, instagramda çok vakit harcadığınızı düşünüyorsanız. İnstagram hesabınızı dondurmak yerine kalıcı olarak silmeye, instagramı kalıcı olarak kapatmaya karar verdiyseniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz instagram nasıl kapatılır? adımlarını izleyerek instagram hesabınızı silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme İçin:

İNSTAGRAM HESABI SİLME LİNKİ

yukarıdaki instagram hesabı silme linkine tıklayıp, önce hesabınızı giriş yapın.

Hesaba giriş yaptıktan sonra karşınıza hesap silme penceresi çıkacak.

Bu pencerede hesap silme nedeninizi bildirdikten sonra bir kez daha şifre girip, hesabı kalıcı olarak sil’ butonuna tıklayın.

Böylece instagram hesabı kalıcı olarak kapatma işlemi gerçekleşmiş olacak.

INSTAGRAM GEÇİCİ HESAP KAPATMA İŞLEMİ

Yarın bir gün instagram hesabını kapatma işlemini yaptığınız için pişman olursanız, bu işlemi geri dönüşü olmadığı için yeniden bir instagram hesabı açma işlemi gerçekleştirmeniz lazım. Dolayısıyla instagram hesabınızı silme işlemi yapmak için tekrar düşünmenizi öneriririz. Gündelik hayatta artık istemsizce bile instagram uygulamasına elimiz gidiyor ve giriş yapıyoruz. Artık alışkanlık haline gelmiş instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine web sitemizde bahsettiğimiz İnstagram Hesap Dondurma İşlemleri adlı yazımızdaki adımları uygulayarak geçici süre instagram hesabınızı dondurabilir ve dilediğiniz zaman instagram hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz.

Yine de herşeye rağmen instagram hesabınızı silme konusunda kararlıysanız. Şunları da hatırlatmakta fayda var. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz zaman tüm takipçileriniz, takip ettikleriniz, resimleriniz, videolarınız, profiliniz bunların hepsi kalıcı olarak siliniyor.

İnstagram hesabınızı geçici süre dondurma işlemi yaptığınız zamanda kapatma durumunda olduğu gibi profiliniz ve fotoğraflarınız hiç kimse tarafından görüntülenemiyor fakat instagram profilinizdeki bilgiler arka planda siz dahil kimsenin göremeyeceği şekilde saklı bir şekilde tutuluyor.

İnstagram hesabı dondurma işleminin, instagram hesabını silme işleminden farkı; Instagram’ın takipçilerinizi, fotoğraflarınızı ve beğenilerinizi saklı tutuyor olması.

Özetleyecek olursak instagram hesabınızı dondurursanız, instagram hesabınızı yeniden aktifleştirme işlemi yaptığınızda profilinizdeki tüm verilerinize yeniden erişebilirsiniz.

İnstagram hesabı silme işlemi yapacak olursanız, yeniden aynı hesabınızı aktifleştiremeyeceğiniz için instagram profilinizde yer alan tüm verileriniz silinir, geri dönüşü mümkün değildir. Yeni bir profil oluşturarak tekrar instagram ağına dahil olabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma İşlemleri adlı yazımızı da inceledikten sonra kararınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!