İnstagram’da Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnstagram anılarımızı paylaşmak, anlarımızı ölümsüzleştirmek çok güzel bir uygulama ancak instagram’da ürün satışı nasıl yapılır? konususunu ele alalım bugün.

İnstagram’da çok vakit geçiren , sadece anlarımızı paylaşmak anlamında instagramı kullanmıyorsak son zamanlarda çok yaygınlaşan özellikle ev hanımlarının ev bütçesine katkıda bulunmak açısından butik, el işi ürünleri, pasta, kurabiye ve değişik lezzetler şeklinde açtıkları sayfalara illa ki denk gelmişsinizdir.

Siz de bir çok kişinin ek gelir elde etmek amacıyla yaptığı bu etkinliklerden yapıp, milyonlarca insana ulaşarak , hem eğlenip hem satış yapıp hem de aile bütçenize katkıda bulunmak istemez misiniz?

Evet dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Öyleyse instagram’da ürün satışı nasıl yapılır sizlere bunu açıklamaya çalışayım

1 – Yeni ve farklı ürünler sunun . Bir çok kişi hemen hemen birbirine yakın şeyler yaparak satıyor. Öncelikle ne satacağımıza iyi karar verelim. Örneğin güzellik ürünleri satmaya karar verdik.  Fakat bu zamana kadar açılan sayfalardaki ürünler birbirinin  ya aynısı ya da yakını. İşte siz tam da bu noktada satışa yeni sunulan  yeni piyasaya sürülen bir ürünü sayfanıza koyduğunuz zaman hem farklılığınızı göz önüne serer hem de , alıcıları daha çok dikkatini çekersiniz.

2 – Başarılı mağazaları inceleyin ama taklitçi olmayın. Ne sattıklarını, nasıl sattıklarını, bu noktaya nasıl geldiklerini, nasıl bu kadar kullanıcının ilgisini çekip popüler olduklarına bakın. Satış stratejilerini iyi inceleyip fakat taklit etmeyin , kendi stratejinizi kendiniz geliştirin.

3-Akılda kalıcı mağaza ismi belirlemeçok önemlidir. Kişisel bir instagram sayfası açar gibi isim ve rakamdan oluşan isimler belirlemeyin. Rakam olmasın , uzun bir isim olmasın. Akılda kalıcı , dikkat çekici , söylemesi kolay bir isim belirleyin.

4- Mutlaka logo’nuz olsun. Açmış olduğunuz mağaza sayfanızın profil resmine , kendi resminizi yada basit bir resim şeklinde yerleşimde bulunmayın. Mutlaka mağaza isminizle uyumlu sizi yansıtıcı bir logonuz olsun. Bu konuda eğer logo tasarımı konusunda bilginiz yoksa profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. Logo, mağaza sayfanızı profesyonel,ilgi çekici ve tanınmış kılar.

5-Instagram profilinizi düzenleyin. Mağazanıza ait kısa, ilgi çekici, ve mağazanız’da sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerle ile ilgili profesyonel bir açıklama yazısı (bio) yazın. Güncel iletişim numaranızı ve mail adresinizi eklemeyi unutmayın. İletişim için instagram direct uygulamasını kullabilirsiniz.

Artık instagram’da ürün satmaya hazırız !

Herkese bol satışlar dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!