Samsung Cihazlarda Parmak İzi Sensörünü Daha Hızlı Hale Nasıl Getirirsiniz?

Samsung Cihazlarda Parmak İzi Sensörünü Daha Hızlı Hale Getirme

Akıllı cihazlarda zaman zaman sorun haline gelen ve kullanıcıların nette sorgulatıp çokça cevabını aradığı; Samsung telefonların parmak izi sensörü nasıl hızlandırılır?, Samsung telefonların parmak izi sensörü nasıl Hızlandırılır Android, Samsung telefonların parmak izi sensörünü hızlandırma konularını detaylıca inceleyeceğiz.

Samsung Cihazlarda Parmak İzi Sensörünü Daha Hızlı Hale Getirme
Samsung Cihazlarda Parmak İzi Sensörünü Daha Hızlı Hale Getirme

Parmak izi sensörleri son yıllarda telefonlara eklenen en verimli teknolojik yeniliklerinden biri desek yanlış olmaz. Çok güvenli bir kilit sisteminin yöneticisi olan bu sensörler aynı zamanda geliştirilmiş bir biyometrik tanıma şeklidir. Birkaç saniye gibi kısa bir süre içerisinde parmağınızı tanıttıktan sonra sistem kullanılabilir hale gelmekte. Günümüzde milyonlarca insan bu yenilikçi özelliği benimsemiş durumda. Buna bağlı olarak her geçen gün kullanımının genişlediğinden de bahsedebiliriz. Parmak izi okuma sistemleri, optik okuma, ultrasonik okuma ve kapasitif parmak izi okuma şeklinde 3 farklı şekilde üretilmekte. Buna bağlı olarak bazı cihazlarda bu sistem yavaş olabiliyor. Bazen üretimden bazen de kullanımdan sonra zamanla yavaşlamalar meydana gelebilir. Bu tip durumlarda kullanıcılar Samsung cihazlarda parmak izi sensörünü daha hızlı hale nasıl getirebilirim sorusuna yanıt aramakta. 

Son model tüm Samsung cihazları artık parmak sensörü ile üretiliyor. Fakat kullanıcıların birçoğu bu parmak izi sensörlerinin yavaş olmasından şikâyetçi. Samsung cihazlarda parmak izi sensörünü daha hızlı hale nasıl getirirsiniz sorusunun birkaç cevabı bulunmakta.  

Samsung cihazlarının parmak izi sensörünü hızlandırmak için şu adımları takip edin: 

  • Ayarlar, uygulamalar sekmesine tıkladıktan sonra sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. 
  • Sistem ve uygulamaları göstere tıkladıktan sonra com.samsung.android.biometrics.app.settings kelimelerini aratın. 
  • Karşınıza çıkan pil/batarya kullanımını optimize et ve “hepsi” seçeneğine gidin.  
  • Çıkış yapın ve telefonunuzu resetleyin.  

İşlem bu kadar. 

Diğer seçenekler: 

Telefonunuz parmak izinizi sağlıklı okuyamamış olabilir. Bu yüzden ayarlarınızı silin ve yeniden tanımlayın. 

Parmak izi okuma kısmının kirli olmadığına emin olun. 

Telefonunuzda Google Play üzerinden indirdiğiniz açık kaynaklı bir program varsa silin. 

Tüm bunlara rağmen telefonunuzdaki sorun devam ediyorsa Samsung Members’a hata raporu gönderebilirsiniz. 

Samsung Sensör Hızında Sorunlu Olduğunu Nasıl Anlarsınız? 

Samsung cihazlarda parmak izi sensörünü daha hızlı hale nasıl getirirsiniz cevabını aldınız. Peki sensör sahiden yavaş mı nasıl test edebilirsiniz? Bunun için takip etmeniz gereken işlemler oldukça basit. 

  • Samsung Members 
  • Yardım Alın 
  • İnteraktif kontroller 
  • Parmak izi test et 

Bu işlemlerden sonra önünüze gelecek olan bildirimde “Parmak izi tarayıcısı normal” yazarsa, sensörünüzde sorun bulunmuyor demektir. Yukarıda yer alan bilgilere rağmen cihazınızın parmak okuma sisteminin yavaş olduğunu düşünüyorsanız diğer yöntemleri takip edebilirsiniz. Bunun için temiz bir bez ile telefonunuzun parmak okuma kısmını nazikçe silin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!