Sigortasız Biri Kredi Çekebilir Mi?

Devlet ve özel bankalar, bilindiği üzere vatandaşlara oldukça güzel şartlarla yüksek rakamlı krediler sağlayabiliyorlar. Ancak kredi çekecek kişilerin belli başlı unsurları karşılaması gerekiyor. Bu unsurların en önemlisi de kredi çekecek kişinin sigorta sahibi olması. Ancak son yapılan düzenlemelerle birlikte artık sigortasız kişiler de belli miktarlarda kredi kullanabiliyorlar. Peki sigortasız kredi veren bankalar hangileri? Sigortasız biri kredi çekebilir mi?

Sigortasız Biri Kredi Çekebilir Mi?
Sigortasız Biri Kredi Çekebilir Mi?

Bu makalemizde sizler için internette en çok araştırılan konulardan olan sigortasız biri kredi çekebilir mi, sigortasız çalışanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar, sigortasız çalışana hangi bankalar kredi verir, sigortasız çalışanlara kredi, sigortasız birine kredi kartı verilir mi, sigortasız çalışana kredi veren bankalar ve son olarak sigortasız çalışana konut kredisi gibi konuları detaylı bir şekilde ele aldık…. 

Sigortasız Çalışanlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 

Bankaların, kredi kullanacak kişilerden bir sigorta belgesi istemesinin en büyük nedeni, kişinin, çektiği krediyi geri ödeyebilecek nitelikte olduğunu kanıtlamasıdır. Sigortası bulunan kişi, krediyi ödeyebilecek niteliktedir ve düzenli olarak bir yerde çalışmaktadır. Bankalar, ayrıca kişinin sigorta süresini de dikkate almaktadır. Şayet sigorta süreniz ne kadar yüksekse, kredi kullanabilme şansınız oldukça yüksektir. Genellikle kişinin sigorta süresinin genellikle 6 ay olması gerekmektedir. Peki eğer sigortanız yok ise sigortasız çalışanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir? 

Sigortasız çalışanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar, genellikle kişilerin üzerine kayıtlı olan bir mülk olmasını talep etmektedir. Eğer taşınmaz mal varlığınız bulunuyorsa, istediğiniz bankadan rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Ancak kredi kullanacaksanız kredi notunuzun da düzgün olması gerekmektedir. Kredi notunuz, önceden kullandığınız kredi taksitlerini ve kredi kartı borçlarınızı ne düzende ödediğinizi gösteren bir nottur. Eğer önce ki kredilerinizi düzenli ödediyseniz bu bağlamda sigortasız kredi kullanmanız için önünüzde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. 

Sigortasız Çalışana Hangi Bankalar Kredi Verir? 

Eğer taşınmaz bir mal varlığınız bulunmuyorsa ve ipotek edeceğiniz bir şey yoksa, yine de sigortasız kredi kullanmanızın yolları bulunmaktadır. Öncelikle sigortalı şekilde çalışan bir arkadaşınızı kefil ederek kredinize onay alabilirsiniz. Ancak eğer arkadaşınız evli ise, eşinin de bu kefilliği onaylaması gerekmektedir. Ancak bu işlemler tahmin edildiği üzere her bankada yapılamamaktadır. Peki sigortasız çalışana hangi bankalar kredi verir? 

  • Denizbank 
  • Türkiye İş Bankası 
  • Garanti Bankası 
  • Akbank 

Sigortasız kredi kullanmak için öncelikle tercih ettiğiniz bankada, Türk Lirası cinsinden vadesiz bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu bankalardan birinde hesabınız yok ise internet bankacılığı üzerinden veya direkt şubeye giderek bu hesabı açabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden hesabınıza giriş yaptığınız anda, karşınıza tanımlanmış olarak çıkan bir kredi genellikle bulunmaktadır. Eğer sigortasız iseniz bu kredi miktarı genellikle 30.000 TL’yi aşmamaktadır. Ancak eğer tanımlanmış bir kredi ile karşılaşmadıysanız, şubeye kefiliniz ile giderek kısa süre içerisinde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!