İnstagramda hangi sayfayı takip edersek takipçi artar?

Bugün sizlere instagram nedir? instagramda hangi sayfayı, sayfaları takip edersek takipçi artar? instagramda popüler olmanın yolları nelerdir?  bunlardan bahsetmek istiyorum.  Hepimizin bildiği gibi instagram facebook’u sollamış bir uygulama artık. Hemen hemen herkesin instagramda hesabı var. Fakat instagram günlük olarak paylaşım yapan, hikaye paylaşan bizim gibi günlük belli standartlar doğrultusunda kullanan kullanıcılar dışında bir de instagramda takipçi sayısını arttırmak isteyen bir kesim var. İşte bu kullanıcılar için instagramda hangi sayfayı takip edersek takipçi artar? sorusunun yanıtlarını anlatmak istiyorum sizlere.

İnstagramda popüler sayfaları , örneğin takipçi çevresi oluşturmak istediğimiz kesim yemek tarifleriyle ilgilenen bir kesim ise yemek tarif sitelerinde popüler olan sayfalara yorum yazarak veya futbol konusunda takipçi çevresi oluşturup arttırmak istiyorsak aynı şekilde futbol ile ilgili olan futbol sayfaları olabilir , ünlü futbolcu veya takım sayfaları olabilir, bunların altına yorum yazmalıyız. Yorumlarımız dikkat çekici olmalı, yani bu sayfayı ziyaret eden bir kişi bizim yorumumuzu gördüğü zaman mutlaka profilimize tıklamalı.

Burada takipçi sayısını arttırmak istediğimiz profilimiz bizim şahsi anlamdan tanınmamız yönünde bir profilimizde olabilir veya biz de diğer ünlü sayfalar gibi, genel kitlelelere hitap eden bir kategoriye ait sayfamızda olabilir.

instagramda hangi sayfayı takip edersek takipçi artar? sorusunun cevabına kısaca değindik. Bir de instagramda hangi sayfayı takip edersek takipçi artar?  sorusunun cevabını araştırıp hata yapan kullanıcılarda var. Şimdi bu yönde yapılan hatalara da kısacada değinmek isterim. Şöyle ki : popüler sayfalara yorum yazdık dikkatleri üzerimiz çektik, kullanıcıları yavaş  yavaş çekmeye başladık, fakat tam da bu noktada yapılan en büyük hata şudur. Profili direkt takibe kapalı olan bazı popüler sayfalar var, yani hesabı gizli olan sayfalardan bahsediyorum. Bu sayfalardaki içeriği görmek yorum yapmak için istek göndermemiz gerekiyor. İşte burada bizi bir risk bekliyor. Biz bu sayfalara istek gönderdiğimiz zaman birçoğu direkt olarak kabul ediyor fakat bazı bu şekildeki gizli popüler hesaplar gönderilen istediği kabul etmeyebiliyor. Bu durumu bir kaç defa yaşamamız durumunda instagram yeni bir hesap olduğumuzu ve rast gelen istekler göndererek spam yaptığımızı düşünerek, önce hesabımıza bir takım kısıtlamalar getiriyor. Bu şekildeki ısrarımız devam ederse hesabımızı kapatabilir.

Bu paragrafa çok dikkat ederek ilerlememiz  gerekiyor. İnstagramdaki popüler sayfaları takip edip yorum yazarak takipçi sayımızı arttırmak isterken profilimizden olmayalım. Son uyarı olarak şunun da ayrıca altını çizmek isterim. Tüm bu popüler sayfaları takip edip yorum yazmaya başlamadan önce göze hoş gelen dolu bir profil oluşturmak da çok önemli. Göze hoş gelen dolu bir profil oluşturmak için de mutlaka bir biyografimiz, ilgili çekici bir profil resmimiz, dikkat çekmediğimiz kitleye yönelik resim paylaşımları ve hikayelerimiz olmalı. Kitlelerimiz oluşmaya başladıkça, bizi takip etmeye başlayan kullanıcılar, resimlerimize  ve hikayelerimize yorum yapmaya başlayacaktır. Bu takipçiler bizim temel kullanıcı kitlemiz olması ve takipten çıkmamaları adına bizim için taban kitlemizi oluşturuyor. Dolayısıyla kullanıcıların paylaşım ve hikayelerimize yaptıkları yorumlara mutlaka ilgili olduğumuzu belirtir nezaket yorumlarıyla cevap vermemiz çok önemli. Teşekkür ederim, istek ve dilekleriniz bizim için çok önemli lütfen yorum yaparak bizlerle irtibatta kalın. Sizin istek ve önerileriniz doğrultusunda sayfamız şekillendirilecektir gibi kullanıcıyı bağlıyıcı ve ilgili olduğumuzu göze hoş gelecek şekilde samimi davranmalıyız.

Gönderi ve hikaye paylaşımlarımızdaki resimlere etiket girmek de bir diğer önemli husus. Mutlaka etiket girelim ve instagram kullanıcılarının dikkatini çekmek gerekiyor.

Tüm bunlara dikkat ederek ilerlersek instagramdaki takipçi sayımızı arttırabiliriz.

Diğer bir benzer yazımız olan “İnstagrama hangi saatlerde fotoğraf atılmalı” başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!