Kaç tane şikayetle instagram kapanır?

İnstagram hesabı nasıl şikayet edilir? İnstagram hesabı kaç şikayette kapanır?

Bu konulara bilgiler paylaşacağım. İnstagram artık herkesin kullandığı bir sosyal mecra. Fakat zaman zaman can sıkan durumlar internet alemindeki her alanda olduğu gibi burada da olabiliyor. Bu durumlar instagram hesabının şikayet edilmesi. Bir çok yazımızda instagram hesabımızı nasıl popüler duruma getireceğimiz ve takipçi sayımızı arttıracağımız yönünde sizlerle bilgiler paylaşmıştık. Bu kadar özenip popüler duruma getirdiğimiz , takipçi sayımızı arttırdığımız instagram hesabımızın bir gün şikayetler sonucu kapandığını görürsek eminim hepimiz üzülürüz.

Ayrıca instagram hesap kapatılması hakkında cevabını çokça merak ettiğiniz ve internette sıkça arattığınız; instagram hesabı kaç şikayette kapanır, instagram hesabı kaç şikayet alırsa kapanır, instagram hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır, instagram hesabı kaç kişi şikayet edince kapanır, bir instagram hesabı kaç şikayetle kapanır, çalınan instagram hesabı kaç şikayetle kapanır, instagram hesabı kaç kere şikayetle kapanır, instagram hesabı kaç spamda kapanır, instagram hesabı kaç spam ile kapanır, instagram hesabı kaç spam yiyince kapanır, instagram hesabı kaç spamla kapatılır, instagram hesabı kaç spam alırsa kapanır, instagram hesabı kaç spam da kapanır, instagram hesabı kaç tane spam yerse kapanır sorularına da yazımızda yanıt bulacaksınız.

Bu yüzden instagram hesabımıza, günlük paylaşım, takipçi sayımızın fazlalığı , etkileşim fazlalığı ne kadar çok yaratırsak , şikayetler sonucu o kadar zor kapanır hesabımız. Fakat yine de kaç tane şikayetle instagram hesabı kapanır? bu durumu da incelemekte fayda var. Bir instagram hesabının kapanması için belli bir standartta sayı yok. Fakat durumun işleyişini bir örnek ile açıklayalım.

İnstagram hesabı kaç tane şikayetle kapanır ? İnstagram hesabının şikayetle kapanması için şikayet edene ve şikayet edilen sayfa veya profil güçleri çok önemli.

Örnek verecek olursak:

Şikayet eden sayfa: 500  takipçili

Şikayet edilen sayfa: 20 takipçili

Bu durumda instagram güçlü olanın yanında durup 20 takipçili profili kapatıyor. 2. örneğe bakalım:

Şikayet eden sayfa:  20 takipçili

Şikayet edilen sayfa : 500 takipçili

Bu durumda şikayet edilen sayfanının, şikayet eden sayfadan takipçisi fazla dolayısıyla , instagram sadece şikayet eden sayfanın şikayetini direkt referans alarak şikayet edilen sayfayı kapatmıyor.  3. örneğe bakalım:

Şikayet eden sayfa:  20 takipçili + Şikayet eden 2.sayfa 180 takipçi + şikayet eden 3.sayfa : 150 kişi

Şikayet edilen sayfa : 500 takipçili

Bu durumda toplama bakarsak şikayet eden sayfa toplam takipçi sayısı 350 , şikayet edilen sayfa sayısı 500. İnstagram burada bir istisna yapabiliyor. Takipçi sayısına ek olarak bir maddeyi daha devreye sokuyor. Şikayet eden sayfa / profil sayısı 3 tane ve 1 hesaptan şikayetçi , bu durumda sayfaların özgün paylaşımlarına, takipçilerinin gerçek olup olmadığına, aktif kullanımları gibi ek özelliklerle değerlendirmeler yapıyor. Yani ilk 2 örnek için takipçi sayısı önemli iken 3.örnekte ek maddeler devreye girdi gördüğünüz gibi. Son olarak 4. ve son örneğimizi de inceleyerek konumuzu netliğe kavuşturalım:

Şikayet eden sayfa : 500 takipçili

Şikayet edilen sayfa: 500 takipçili

Bu örneği bilerek tam denk sayılı takipçili verdim. Sayının tam denk gelme durumu çok nadir bir durum var. Sayıları yakında düşünerek bu paragrafa yorum getirelim. Burada instagram 3.maddedeki özgün paylaşımlarına, takipçilerinin gerçek olup olmadığına, aktif kullanımları gibi ek özelliklerle yine değerlendirme yapıyor fakat burada bir denklik söz konusu işte tam da burada ince eleyip sık dokumak zorunda kalıyor. Örneğin iki sayfadan biri paylaşım yaptıktan sorna diğer sayfa öbür sayfanın paylaşım içeriğini kopyalıyor mu, yani direkt şikayet eden sayfa aslında şikayet edilen sayfadan birşeyler kopyalıyorsa, instagram şikayet eden tarafın şikayetini olumsuz değerlendiriyor. İlerleyen günlerde bu örnekteki gibi , instagram şikayet edilen sayfa, şikayet eden sayfayı şikayet eder, ekstra değerlendirme maddelerine gerek kalmadan direkt kapatabiliyor. 

Yani ben şikayet ettim, şikayetim olumsuz değerlendirildi, konu kapandı diye bir şey yok. Şikayet ederken de 2 kere düşünmek lazım çünkü örnekte belirtiğim gibi instagram durumu tam tersi yönde de değerlendirebiliyor.

Tabi bunların dışında internet alemdeki hep platformda olduğu gibi instagramında kendisine göre uygunluk kuralları var. Bu kuralları da açıkca sayfasında belirtir. Bu uygunluk kurallarına uyulması örneklerle açıkladığım durumların çok daha önünde ve temel bir durum.

Sonuç olarak örneklerle açıkladığım durumlardan çok daha önce instagramın bir hesabı kapatması için değerlendirme sırasında temel prosedür ve etik kuralları çok daha önce geliyor.

Diğer benzer yazımız olan “İnstagram’a Hangi Saatlerde Fotoğraf Atılmalı” başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!