Askere kredi kartı veren bankalar

Hepimizin dönem dönem nakit ihtiyaç sıkıntıları olmuştur. Özellikle askere gidecek olan gençlerimiz de finansal ihtiyaçlarını kredi çekerek ödemek istemektedir. Askerlerin bir geliri olmadığı için dolayısıyla bir çok banka kredi kartı gibi ürünler konusunda askerlerimize yardımcı olmazken T.C. Ziraat Bankası askerlerimizin yanında olarak nakit sıkıntılarını gidermektedir. Bu yazımızda askere kredi kartı veren bankalar hangileridir, asker kredi kartı nedir ? asker kredi kartı nasıl alınır ?  konularını ele alacağız.

Askerlik ister kısa dönem olsun, ister uzun dönem olsun, askerlerimizin bu süreçte bir çok ihtiyacı olmaktadır. Askerlik süresi boyunca aileden gelen desteklerle ihtiyaçlarını gidermeye çalışan askerlerimiz, devletimizin de aylık belli bir miktar doğrultusunda hesaba yatırdığı parayla ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar. Askeriye içinde belli ihtiyaçlar olduğu için uçbu ihtiyaçlar eldeki bütçeye göre kantinlerden karşılanabilir fakat çarşı izinlerinde kısa süreli de olsa sivil hayata dönüş sağlayan askerlerimizin paraya ihtiyacı biraz artabiliyor .

Ziraat Bankası Asker Kredi Kartı

Ziraat bankası askerlerimize , asker kredi kartıyla 2019 yılından bu yana kredi kartı imkanı sağlamış ve alışveriş ve nakit ihtiyaçlarına yanıt vermiştir. Ayrıca gelir belgesi ve kefil şartı da aramamaktadır. Faiz oranları konusunda da normal bir kredi kartına göre uygun yüzdelerde yardımcı olmaktadır. Asker kaçağı gözükenler bu kredi kartından faydalanamazlar. Fiili olarak TSK mensubu bir asker olmanız gerekmektedir. Ayrıca askere verilen kredi kartını sadece erler için düşünmek yanlıştır. Çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Ziraat Bankası TSK mensubu her bireye rütbe farketmeksizin asker olması yeterli olacak şekilde yardımcı olmaktadır.
Askere kredi kartı veren bankalar
Askere kredi kartı veren bankalar

Askere Giderken Borçlar Ne Olur?

Askere girmeden önce borçlu bulunduğunuz bankaya borçlarınızı dondurma talebinde bulunabilirsiniz. Fakat bu talebini kabul etmeyeceklerdir. Çünkü borç bankada borç dondurma işlemi yapmazlar. Bu yüzden siz asker gençlerimize en öncelikli tavsiyemiz askere gitmeden önce borçlarınızı kapatarak gitmeniz. Eğer birden çok bankada farklı farklı kredi, kredi kartı gibi ürünleriniz varsa bu borçları tek bir kredi çekerek bir araya toplamanız ve vade süresi olarak da en fazla askere gidiş tarihinize kadar vadelendirmeniz. Eğer bu şekilde bir işlem yapmakta süre olarak veya toplam borç anlamında geç kalmışsanız sizler diğer bir tavsiyemiz ; eğer ki kısa dönem bir askerlik sürecimiz olacaksa askere gitmeden önce kredi kartı ve kredilerinizin bulunduğu bankalara giderek yeniden yapılandırma veya öteleme talebinde bulunmanızdır. Yeniden yapılandırma talebinizi askere gitmenize yakın bir tarihte verip, ödeme tarihi olarak da ilerleyen aylarda bir tarih talebinde bulunan. Aynı şekilde kredi ve kredi kartı ödeme ertelemesi de bu işlemle yakın mantıktadır. Toplam borcunuzun üzerine belli bir tutar faiz rakamı işleterek borcunuzu ertelemenizi sağlar. Eğer erteleme, yapılandırma talebiniz olumsuz karşılanıyor ya da uzun süreli bir askerlik geçireceksiniz o zaman yapılacak tek bir şey kalıyor anne, baba, yakın akrabalara mevcut borçlarınızı sizin yerinize ödemelerini veya mevcut borçlarınızı yine tek bir kredi de toplayacak şekilde işlem yaptırarak ödemeleri rica etmek. Askerlik dönüşü de ilk iş, bir işe başlayıp sizin yerinize ödeme yapan kişiye borçlarınızı ödemek ve kredi kaldığı yerden devam ettirerek bitirmek. Tüm bunlar tavsiye niteliğindedir. En güzeli ne kendimizi ne de başkasını zor durumda bırakmadan askere gitmeden önce borçlarınızı kapatıp, askere sakin kafayla gitmektedir. Her şeyin olduğu gibi askerliğinde kendine göre zorlukları vardır, bu yüzden hem bu zorluklarla uğraşıp hem borçları düşünmek sizleri yorar ve yıpratır.

Asker Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?

Asker Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?
Asker Kredi Kartına Başvuru Nasıl Yapılır?
Asker Kredi kartına başvuru Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Komutanlarınız dan izin alarak size en yakın Ziraat bankası şubesine gidip asker kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Çarşı izinleri haftasonu olduğu için çarşı izninizde gitseniz de asker kredi kartına başvuru yapamazsınız. En iyisi belirttiğimiz gibi komutanınıza durum uygun bir dille izah ederek kısa süreli bir izin ile işinizini halletmeniz. Ayrıca Bankası şubesine gitmeden önce aramanızı tavsiye ederiz, çünkü asker kredi kartı başvuru için şubede form doldurmanız gerekiyor ve her şubede bu form olmayabilir yada işlem yapamayabilir. Bu yüzden Ziraat bankası şubesine gitmeden önce aramanızı iyi olacaktır duruma göre sizi farklı başka şubeye yönlendirebilirler.
Ayrıca Ziraat Bankası, asker kredi kartıyla ilgili sms yoluyla da başvuru kabul etmektedir.

Asker Kredi Kartına SMS ile Başvuru Nasıl Yapılır?

Sms başvuru için bankanın sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızın kısa mesaj bölümüne girmelisiniz. Daha sonra büyük harflerle COMBO (boşluk) Tc kimlik numaranızı yazıp 4757 ye sms gönderebilirsiniz.

Örnek Sms Başvurusu: COMBO 12345678910 > 4757

Güncel asker kredi kartı başvuru bilgilerine Ziraat Bankasının web sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Asker kredi kartından sadece erler değil, TSK çatısı altındaki her asker faydalanabilir. Fakat askeri görevini er olarak yerine getiren yani zorunlu askerlik şeklinde vatani görevini yerine getiren askerlerimize maalesef ki kredi verilmesi şeklinde bir durum ne başka banka ne de askere kredi kartı imkanı sağlayan banka olan Ziraat Bankası tarafından sağlanmamaktadır. Ancak görev olarak yani bu işin mesleki kısmını yapan askerlerimiz ister Ziraat Bankasından isterlerse başka bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi başvurusundaki kredi notu doğrultusunda normal bir değerlendirme süreciyle faydalanmaları mümkündür. Kredi notu nedir ve kredi notunun yükseltmek kaç ay sürer gibi konulara değindiğimiz yazımıza ŞURAYA tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz askerde vatani görevini yapmakta olan, bütün asker ve polislik mesleklerini yerine getirerek vatanın birliğini ve bütünlüğünü koruyan tüm Müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Rabbim Mehmetçiklerimizi muzaffer eylesin.

Siz de bu ve diğer tüm yazılarımız için aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlere istek, öneri , taleplerinizi iletebilirsiniz, bizleri okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu içerik korunmaktadır !!